معاون استاندار : مسائل حاشیه ای برای استان سودی ندارد؛

معاون استاندار : مسائل حاشیه ای برای استان سودی ندارد؛

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: مسائل حاشیه ای برای استان سودی ندارد و همه تلاش کنیم تا جایی که ممکن است از حاشیه پرهیز و کار انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، محمد حسینی در چهارمین نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی خراسان جنوبی در بیرجند افزود: محصول و خروجی رفتار ما باید برای مردم استان مفید باشد و این وظیفه همه ماست.
وی بیان کرد: کارهای خوبی در استان انجام شده اما بسیاری از کارها به درستی بیان نشده و این ناشی از فرهنگ کم توقعی ماست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه از فرصت های موجود استفاده بهینه شود گفت: متاسفانه فرهنگ فردگرایی زمینه بهره گیری از فرصت ها را از بین برده و می سوزاند.
وی افزود: نوع نگاه تصمیم گیران و تصمیم سازان باید از حالت جزیره ای خارج شود و با وجود این نگاه تلاش دستگاه های مربوط نتیجه مطلوب را ندارد.
حسینی اظهار کرد: بحث محله محوری که مطرح می شود، پنج دستگاه بطور جداگانه در این خصوص فعالیت می کند و کار پراکنده جواب نمی دهد.
وی یادآور شد: وقتی جامعه هدف رفتار هدفمندی از دستگاه های مربوط نبیند اثری در آن گروه نخواهید دید.
معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: ظرفیت نخست ما در استان صنایع دستی است اما اگر این ظرفیت سازماندهی و منسجم نشود و سیاست گذاری واحد بر آن حاکم نباشد، شاهد تعطیلی واحدهای تولیدی در این حوزه خواهیم بود.
وی بیان کرد: امروز نگاه ما باید براساس ذائقه جهانی و آگاهی از صحنه رقابت باشد و گرنه نتیجه ای حاصل نمی شود.
حسینی افزود: در جلسات فرهنگی و اجتماعی، رویکرد دستگاه فرهنگی و اجتماعی تقابلی نباشد و مسئول دستگاه از انتقاد سازنده به دستگاه متبوع استقبال کند تا از فرصت نقد آسیب شناسانه به درستی بهره مند شویم.
وی گفت: دلیل اینکه فردی کار خیر و خداپسندانه در جامعه انجام می دهد، برای همه ارزشمند است این است که او ایثار کرده و درد دیگران را هم احساس می کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: فرد خیر در جامعه تاثیرگذار است چون از منافع خود به نفع دیگران می گذرد و در دستگاه ها اگر فرهنگ همراهی و ایثار نهادینه شود، بسیاری از مشکلات رفع می شود.
وی افزود: در همه شئونات حتی در حوزه دینی ممکن است آسیب وجود داشته باشد و در مواجهه با آسیب باید به دنبال راهکار باشیم.
حسینی اظهار کرد: انتقاد صرف از دیگران هنر نیست چون اگر هدفمند نباشد منجر به تخریب می شود.
وی گفت: مدیران دستگاه ها با افراد آسیب دیده دیدار کنند چون این کار تاثیر زیادی هم بر مدیر و هم بر فرد دارد.
این نشست با حضور مدیران دستگاه های اجرایی مختلف در اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان خراسان جنوبی برگزار شد.