مصرف گاز طبیعی در خراسان جنوبی به هفت میلیون مترمکعب افزایش یافت؛ مدیر عامل شرکت گاز خراسان جنوبی:

مصرف گاز طبیعی در خراسان جنوبی به هفت میلیون مترمکعب افزایش یافت؛

مدیر عامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: مصرف گاز طبیعی ۴۸ساعت گذشته به هفت میلیون متر مکعب رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق،  روابط عمومی شرکت گاز خراسان جنوبی،فرشید دشتی ضرورت صرفه جویی در مصرف گاز را یادآور شد و تاکید کرد: با توجه به کاهش دمای هوا در روز های اخیر و افزایش مصرف گاز، مردم برای پایداری شبکه های گاز رسانی در مصرف انرژی صرفه جویی کنند.
وی افزود: صرفه جویی و درست مصرف کردن به معنای مصرف نکردن نیست تصریح کرد : مشترکان می توانند با رعایت برخی موارد ساده میزان مصرف گاز را تا حد زیادی کاهش دهند.
مدیر عامل شرکت گاز استان با اشاره به اینکه پایداری شبکه های گازرسانی به صرفه جویی و میزان مصرف مشترکان وابسته است، بیان کرد : مصرف بهینه، پایداری شبکه های گازرسانی ، برخورداری مردم از گاز طبیعی در ایام سرد سال و عدم قطع گاز در زمان حداکثر مصرف را به دنبال دارد .
دشتی اظهار کرد: تعداد زیادی از واحدهای صنعتی و تولیدی استان از گاز طبیعی استفاده می کنند، این شرکت آماده خدمات دهی به مشترکان در شهرها و روستاهای گازدار استان است .
وی همچنینی اظهار داشت: با توجه به استفاده بیشتر از وسایل گرمایشی و احتمال نشت گاز مونوکسید کربن و احتمال بروز حادثه در این ایام، انتظار می رود مردم با رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی دقت لازم را معمول و از وسایل استاندارد استفاده کنند .
مدیر عامل شرکت گاز خراسان جنوبی پنجم بهمن ماه گفته بود: سیستم گرمایشی سازمان های دولتی استان با هدف رعایت صرفه جویی در مصرف انرژی توسط بازرسان این شرکت مورد ارزیابی و کنترل قرار گرفت.
وی ادامه داد: بازرسی ها تا پایان فصل زمستان ادامه دارد، موسسه های دولتی با رعایت دمای ۱۸الی ۲۱ درجه سانتیگراد در فضاهای داخلی و دمای ۱۸ درجه در راه روها و فضاهای عمومی سرپوشیده ، روشن کردن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغاز کار و خاموش کردن آنها یک ساعت قبل از پایان کار، در انرژی صرفه جویی کنند.
وی خاموش کردن وسایل گرمایشی غیر ضروری در روزهای تعطیل، عایق بندی لوله‌ های موتورخانه و استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد با بر چسب انرژی بالا و … را از دیگر اقدامات برای صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی برشمرد.
هم اکنون ۱۹شهر و ۱۷۰روستای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند و ۹۰ درصد خانوار شهری و ۳۱ درصد خانوار روستایی به استفاده از گاز طبیعی دسترسی دارند.