مشکلات صنعت سیمان در دولت تدبیر و امید به حداقل رسیده است؛

مشکلات صنعت سیمان در دولت تدبیر و امید به حداقل رسیده است؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق

کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات در دیداری که با مسئولین و کارکنان کارخانه سیمان قاین در محل نمازخانه کارخانه سیمان داشت؛ ضمن عرض تسلیت به مناسبت نزدیک شدن ایام فاطمیه و رحلت سردار سازندگی حضرت آیت ا… هاشمی رفسنجانی که افتتاح این قطب تولیدی بدست ایشان صورت گرفت و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره جانفشانی آتش نشانانی که در حادثه پلاسکو برای خدمت به شهروندان جان خودشان را فدا کردند؛ اظهار داشت: در دنیای فعلی عقلانیت، منطق و محاسبه و آینده نگری و انجام کار کارشناسی حرف اول را می زند. لذا لازم است تمام مراکز تجاری، تولیدی و تمام ابنیه و ساختمان های دولتی و شخصی در یک چارچوب کارشناسی شده و ضابطه مند قرار بگیرند و به قانون پایبند باشند تا از بروز حوادث تلخ این چنینی جلوگیری شود.

فرماندار در ادامه تصریح کرد: ما اعتقاد داریم که بایستی سرمایه های انسانی شهرستان حفظ شوند و ارتقاء یابند و اعتقاد راسخ داریم که شهرستان قاینات بجز محصولات استراتژیک زرشک و زعفران، بزرگترین سرمایه اش، سرمایه نیروی انسانی مستعد، خلاق، توانمند و پویای آن است.

ایشان همچنین خاطرنشان کرد: ما می توانیم با اتکا به همین نیروی انسانی مستعد و توانمند که بخشی از این سرمایه ها در داخل شهرستان و برخی در خارج شهرستان هستند و با این باور که ما می توانیم، خیلی از کار ها و امورات را به نحو مطلوبی به سرانجام برسانیم بدون اینکه به دنبال منجی باشیم. لذا باید امیدمان به سرمایه های انسانی توانمند پویای خودمان باشد و همه شهروندان هم به این باور برسند که ما می توانیم مسائل و مشکلات شهرمان را خودمان حل و فصل نماییم.

مقام عالی دولت در جمع کارکنان و مسئولین کارخانه سیمان قاین با اشاره به اینکه دولت آقای دکتر روحانی، دولت محجوبی است که بیشتر از شعار دادن و حرف زدن به دنبال کار عملیاتی کردن وعده های خود است؛ بیان داشت: دولت با تمام توان مسائل و مشکلات را اولویت بندی کرده و در اولویت اول بحث سیاست خارجی را حل کرد و سپس در حوزه داخلی و مباحث اقتصادی وارد شد و همه موارد را براساس اولویت در دستور کار قرار داد و با توجه به همه کمبود اعتبارات و بحث تحریم ها و کاهش فروش و قیمت نفت، ولی توانست خیلی از مسائل و مشکلات را حل و فصل نماید.

فرماندار قاینات افزود: واقعیت ها را بایستی گفت و نظام رسانه ای بایستی شفاف باشد. لذا با توجه به تحریم ها ۱۲ ساله و تحریم هایی که می شد، تدبیر بشود که به اینجا ختم نشود؛ تدبیر دولت جناب آقای دکتر روحانی در بحث دیپلماسی هسته ای و در بحث برجام به جایی رسید که ما توانستیم الان در وضعیت بسیار مطلوبی در حوزه روابط بین الملل قرار بگیریم.

کهن ترابی در قسمتی از سخنان خود اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف کرد و افزود: همانطور که میدانید صنعت سیمان کشور و به تبع آن استان و شهرستان دچار مسائل و مشکلاتی بود که الحمدالله بتدریج در دولت تدبیر و امید آن مشکلات به حداقل رسید و در حال حاضر این صنعت از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است. در حوزه راه سازی اقدامات بسیار خوبی در این دولت صورت گرفت؛ بحث دوبانده شدن جاده قاین – بیرجند و اجرای اولین پروژه روکش بتنی جاده در کشور آن هم در استان خراسان جنوبی و به نمایندگی در شهرستان قاینات عملیاتی شد که اجرای این طرح نقش بسیار خوبی در رونق صنعت سیمان قاین داشته است.

فرماندار قاینات در این دیدار خبر خوشی به کارکنان سیمان قاین داد و افزود: در هفته گذشته جناب آقای مهندس پرویزی استاندار محترم خراسان جنوبی مکاتبه بسیار خوبی مبنی بر شروع عملیات اجرایی کارخانه آهک هیدراته که کلنگ زنی آن توسط آقای دکتر نوربخش مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و دیگر مسئولین صورت گرفت و قرار است در جوار کارخانه سیمان قاین احداث گردد؛ صورت گرفته و از طرفی طرح توجیهی آن هم توسط معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری با همکاری کارشناسان سیمان قاین تهیه گردیده است و رایزنی های لازم در خصوص شروع عملیات احداث این کارخانه انجام گرفته که امیدواریم در آینده نزدیک این امر محقق گردد.

ایشان در قسمتی از سخنان خود اشاره به خشک سالی های متوالی کرد و افزود: در نشستی که فرمانداران با استاندار داشتیم و ابراز نگرانی شدید آنان از وضعیت خشک سالی ها در سراسر استان، بحث بارور کردن ابر ها در دستور کار استاندار محترم و مسئولین ذیربط قرار گرفت و اعتبارات قابل توجهی برای این موضوع اختصاص داده شد که بارندگی این روز ها نتیجه پیگیری و همتی است که مسئولین استانی و دولت برای حل مشکل بی آبی مردم داشته اند.

مقام عالی دولت در پایان تأکید نمود: در شرایط کنونی رشد و توسعه همه جانبه شهرستان قاینات نیاز به انسجام درونی و عزم همگانی دارد که این امر با تعامل و همدلی و فارغ از مسائل سیاسی و جناحی و با این شرط که همه مردم و مسئولین بایستی دغدغه پیشرفت شهرستان را داشته باشند؛ میسر خواهد شد. لذا در دو سال گذشت با توجه به تحریم ها و کاهش فروش و کاهش قیمت نفت ما کمترین تخصیص اعتبارات را در ۳۷ سال گذشته در شهرستان داشتیم؛ ولی با وجود این ما با مردم شفاف بودیم و با صداقت مسائل و مشکلات اعتباری را با آنان درمیان گذاشتیم. لذا مردم هم خائن و خادم را خوب از هم تشخیص می دهند. زیرا ما به دنبال سیاه نمایی و عوام فریبی نیستیم.

در این دیدار برخی از مسائل و مشکلات جامعه کارگری شهرستان از جمله بحث بیمه و پرداخت معوقات آنان با حضور مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط مورد بحث و بررسی قرار گرفت.