مسکن‌های مهر ‌خراسان جنوبی ۳۷۴ کلاس درس‌ نیاز دارند!

مسکن‌های مهر ‌خراسان جنوبی ۳۷۴ کلاس درس‌ نیاز دارند!

مدیرکل نوسازی مدارس استان خراسان جنوبی از کمبود ۳۷۴ کلاس درس در مسکن‌های مهر استان خبر داد و گفت: تاکنون ۲۱۵ کلاس درس ساخته شده و ۱۵۳ کلاس درس در حال ساخت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، جلسه هماهنگی پیرامون بیستمین جشنواره خیرین  با حضور معاون عمرانی استاندار و مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس و هچنین تنی چند از سایر مسئولین استانی در محل استانداری خراسان جنوبی برگزار شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان خراسان جنوبی در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از نیازمندی‌های آموزشی استان و جشنواره‌های برگزار شده اظهار داشت: از ابتدای ساخت مسکن‌های مهر استان ۷۲۰ کلاس درس ساخته شده است.

محمدرضا بیکی گفت: تاکنون ۲۱۵ کلاس درس ساخته شده و ۱۵۳ کلاس درس در حال ساخت است و ۳۷۴ کلاس درس دیگر مورد نیاز است.

وی به تعمیر یک میلیون مترمربع فضاهای آموزشی و جانبی اشاره کرد و گفت: این فضاها نیاز به توجه خاص دارد.

مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی از فعالیت ۲۶ مدرسه دو نوبته در بیرجند خبر داد و افزود: تلاش همه مجموعه آموزشی در راستای رفع این مهم در استان خواهد بود.

معاون عمرانی استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: آموزش، سنگ بنای توسعه است و از این حیث دارای جایگاه بسیار بالایی است.

مجتبی علوی‌مقدم احصاء نیازمندی‌های استان در حوزه آموزش و پرورش را مورد اشاره قرار داد و گفت: امروز غفلت از آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی آفت نظام شده است و اگر به این موضوع توجهی صورت نگیرد قطعاً در آینده دچار مشکل خواهیم شد.

وی فرهنگ سازی را مورد تاکید ویژه قرار داد و افزود: اگر قرار است اتفاقی بیفتد و مشکلی از مشکلات حوزه اجتماعی و فرهنگی برطرف شود باید فرهنگ‌سازی از سنین و رده‌های بسیار پایین و در مدارس آغاز شود همانگونه که در گذشته این موضوع تجربه شده است.

معاون عمرانی استانداری خراسان جنوبی، معلمی را نه یک شغل بلکه یک رسالت مهم دانست و تصریح کرد: خیرین که از تمامی مال و هستی خود گذشته‌اند باید به نحو مطلوب و مناسب مورد تقدیر قرار گیرند.

وی افزود: بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان اردیبهشت ماه سال آینده با محوریت جذب هم استانی‌های غیر ساکن در استان برگزار خواهد شد.