مراسم میهمانی لاله‌ها در ۴۵۸ گلزار شهدای استان برگزار شد؛

مراسم میهمانی لاله‌ها در ۴۵۸ گلزار شهدای استان برگزار شد؛

روز گذشته و در در هشتمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی آیین میهمانی لاله‌ها در ۴۵۸ گلزار شهدای خراسان جنوبی برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدتقی عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی در این مراسم اظهار داشت: همزمان با هشتمین روز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی که با عنوان “انقلاب اسلامی، ایمان، جهاد و شهادت” نامگذاری شده است آیین میهمانی لاله‌ها در ۴۵۸ گلزار شهدای استان با حضور مسئولان و مردم برگزار شد.

وی هدف اصلی از برگزاری این آیین را تجدید میثاق با شهدا، امام شهدا و مقام معظم رهبری بیان کرد و گفت: شهدا نقش تعیین کننده‌ای در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس داشتند و رشادت‌ها آنها امروز بعد از ۳۹ سال اقتدار جمهوری اسلامی ایران را پرصلابت‌تر از همیشه به جهانیان نمایانده است.

در ابتدای این آیین پیام سراسری حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران قرائت شد.

گلزار شهدای بهشت اکبر فردوس گلباران و عطرافشانی شد

به گزارش خبرنگار تسنیم از فردوس، در این مراسم معنوی پس از تشریفات نظامی، قبور مطهر شهدا گلباران و حاضرین با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

امام جمعه فردوس در این مراسم با استناد به آیاتی از قرآن کریم اظهار داشت: کسب خوبی‌ها و نیکی‌ها میسر نمی‌شود مگر از آنچه انسان دوست دارد انفاق کند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا بابایی تصریح کرد: گذشتن از جان در راه خدا بهترین انفاق است که شهدا این کار را کردند و موجب عزت اسلام و ایران شدند.

وی تأکید کرد: امروز همه ما به شهدا بدهکاریم زیرا آنان از بهترین سرمایه خویش یعنی جانشان گذشتند تا ما در آرامش و امنیت و زیر سایه ولایت زندگی کنیم.

بابایی افزود: ما معتقدیم که شهدا مقام شفاعت دارند ولی شفاعت شهدا به کسانی می‌رسد که به وصیت آنها عمل کنند.

امام جمعه فردوس خاطرنشان کرد: هرمسئولی در هر پست و مقامی اگر وظیفه خود را به‌خوبی انجام ندهد، شهدا از آنها نخواهند گذشت و مدیون خون شهدا هستند.