مراسم ترحیم آیت الله رفسنجانی امشب در مسجد امام حسین (ع) بیرجند بعد از نماز مغرب و عشا؛ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی خبرداد

مراسم ترحیم آیت الله رفسنجانی امشب در مسجد امام حسین (ع) بیرجند بعد از نماز مغرب و عشا؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق و به نقل ازخاورستان، حجت الاسلام مرتضی ابراهیم زاده، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اعلام کرد: به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی امشب مراسم ترحیم در بیرجند برگزار می شود.

 وی افزود: امشب ۲۰ دی ماه، مراسم ترحیم بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد امام حسین (ع) برگزار خواهد شد.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: هم چنین سه شنبه ۲۱ دی ماه سال جاری ساعت ۹:۳۰ صبح در مسجد رسول بازار مراسم ترحیم برای این یار دیرین انقلاب برگزار خواهد شد.

 ابراهیم زاده خاطرنشان کرد: هم چنین چهارشنبه ۲۲ دی ماه سال جاری ساعت ۹ صبح در حوزه علمیه سفیران هدایت(معصومیه) نیز مراسم ترحیم برای آیت الله رفسنجانی

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: هم چنین روز پنج شنبه ۲۳ دی ماه سال جاری نیز ساعت ۹:۳۰ صبح مراسم یادبودی برای آیت الله رفسنجانی در مسجد امام حسین (ع) برگزار خواهد شد.

 پیام تسلیت شورای هماهنگی خراسان جنوبی نیز به شرح ذیل است:

 شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، با دریغ و تأسف فراوان، درگذشت ناگهانی یار دیرین انقلاب، امام خمینی  «رحمت الله علیه» و مقام معظم رهبری «مدظله العالی»»مرحوم مغفور حضرت آیت‌الله جناب آقای حاج شیخ  اکبر هاشمی رفسنجانی را تسلیت می‌گوید.

فقدان این شخصیت کم‌نظیر که از پایه‌گذاران دوران مبارزات نهضت اسلامی و از استوانه های راستین انقلاب و همراه و همپای امام راحل عظیم الشأن  بود، موجب تأسف فراوان گردید. تلاش‌های مخلصانۀ ایشان در دوران مبارزات و روزهای شکل‌گیری انقلاب اسلامی و حضور هوشمندانه و هدایت و مسئولیت‌پذیری در مسندهای مختلف به‌ویژه در مراسم و مناسبت‌های انقلاب اسلامی و ایام‌الله ، از ایشان چهره‌ای نمونه و برجسته ساخت.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن ارج‌گذاری به مقام شامخ و خدمات و زحمات صادقانه و طاقت فرسای ایشان به انقلاب اسلامی و مردم، این مصیبت وارده را به  محضر حضرت بقیه‌الله الاعظم ارواحنا له‌الفداء، مقام معظم رهبری، امام خامنه ای «مدظله العالی»، خانواده محترم و عزادار ایشان و عموم مردم انقلابی ایران تسلیت عرض نموده، برای ایشان از درگاه ایزد منان رحمت و غفران واسعۀ الهی  و برای سایر بازماندگان صبر و اجر مسألت کرده و از هم استانی های عزیز دعوت می‌کند تا با حضور گسترده و پرشور خود، در مراسم ومجالس یادبود و  بزرگداشت، یاد و خاطره ایشان را گرامی بدارند.