محور نهبندان- چاهداشی تا پایان امسال آسفالت می‌شود؛

محور نهبندان- چاهداشی تا پایان امسال آسفالت می‌شود؛

شرایط محیطی و میزان تردد بالا در مسیر نهبندان – چاهداشی باعث ایجاد ترک‌هایی در سطح آسفالت این محور شده که به همت راهداری شهرستان نهبندان این مشکل برطرف شده و ۱۲ کیلومتر از این محور آسفالت شد و ۸۰ کیلومتر باقیمانده تا پایان سال آسفالت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، محور نهبندان – چاهداشی از محورهای با ترافیک بالای شهرستان نهبندان با طول ۳۰۰ کیلومتر است که ۱۳۵ کیلومتر از این جاده در حوزه استحفاظی شهرستان نهبندان قرار دارد.

شرایط محیطی و میزان تردد بالا در این مسیر باعث ایجاد ترک‌هایی در سطح آسفالت شده که نیاز به روکش دارد و با اجرای این عملیات افزایش طول عمر جاده را خواهیم داشت.

سال گذشته حدود ۱۰ کیلومتر از این محور آسفالت شد و به گفته رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان نهبندان امسال نیز ۱۲ کیلومتر از این محور ماسه آسفالت با کیفیت بالا انجام شده است که ۸۰ کیلومتر باقیمانده از این محور نیز تا پایان سال عملیات نگهداری آن متناسب با اعتبارات موجود انجام خواهد شد.

سیدجعفر افقهی در این باره گفت: شهرستان نهبندان دارای بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ کیلومتر جاده بین‌ شهری و روستایی است که عملیات روکش آسفالت محورها، همه‌ساله به تناسب اعتبارات و یا با تأمین قیر رایگان در برنامه این اداره قرار می‌گیرد و با توجه به خرابی محورها و اولویت‌بندی انجام شده نسبت به انجام روکش محورهای منتخب اقدام می‌‌شود.

وی گفت: عملیات روکش آسفالت محور نهبندان – چاهداشی به طول ۱۲ کیلومتر به اتمام رسیده است که این پروژه در راستای افزایش ارتقاء ایمنی و نگهداری محورهای مواصلاتی شهرستان نهبندان و به منظور رفاه حال کاربران جاده‌ای، محور نهبندان- چاهداشی انجام شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان نهبندان اظهار داشت: این پروژه به صورت امانی و پیمانی و در مدت زمان ۲۵ روز اجرایی شد و برای اجرای این عملیات ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.

افقهی گفت: پروژه لکه‌گیری و روکش آسفالت محور ترانزیتی زاهدان-نهبندان- بیرجند نیز از پروژه‌‌‌های در دست اجرای استان در حوزه شهرستان نهبندان است که طی قراردادی به مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال در دست انجام است.

وی افزود: از اولویت‌های مهم این اداره، ارتقای وضعیت شبکه راه‌های مواصلاتی شهرستان نهبندان است که این امر نیازمند روکش آسفالت است.