محمد زندوکیلی: بخش موفق همه خوبان موسیقی را به عنوان الگو در نظر می گیرم

محمد زندوکیلی: بخش موفق همه خوبان موسیقی را به عنوان الگو در نظر می گیرم

فعالیت هنری و موسیقی را از چه سالی آغاز کردید؟
فعالیت در زمینه موسیقی را از سال ۱۳۷۷ و حدود ۹ سالگی و با نوازندگی تمبک و تار شروع کردم و در ادامه آواز را به صورت خودآموز و ردیف‌های موسیقی را نزد برادرم، علی زند وکیلی، آموختم تا جایی که در سن ۱۸ سالگی و در سال ۱۳۸۷ به عنوان خواننده برتر پاپ در جشنواره موسیقی فجر انتخاب شدم و در ادامه از حدود سال ۱۳۸۹ شروع به آهنگسازی هم کردم.

سبکی که برای کارتان انتخاب کردید چیست و این انتخاب بر چه اساسی صورت گرفته است؟
با توجه به علاقه، تجربه و تحقیقاتم قطعا در سبک پاپ فعالیت می‌کنم ولی در زمینه موسیقی بومی هم کارهایی داشتم و قصد دارم به همین روال ادامه دهم.

چقدر از برادر(علی زندوکیلی) کمک گرفته‌ای؟ همکاری‌ای هم باهم داشتید؟
بخش زیادی از آموخته‌هایم را از برادر دارم و ایشان همیشه بهترین دوست و مشاور من بوده است. من در بخش خوانندگی در سال‌های ۹۳ و ۹۴ به اتفاق علی جان روی استیج رفتم.

درباره برنامه‌های کنسرت آینده‌ات صحبت کن 
به امید خدا ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۶ به عنوان افتتاحیه کنسرت‌ها در شهر شیراز روی استیج خواهم رفت و به لطف خدا، در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری اولین کنسرت تهران در اواخر بهار یا اوایل تابستان ۹۷ هستم.

تا به امروز در زمینه انتشار تک‌آهنگ فعال بوده‌اید، قصد انتشار آلبوم ندارید؟
به زودی تعدادی از تک‌آهنگ‌هایم را که قبلا منتشر کردم به همراه چند آهنگ جدید در قالب یک آلبوم منتشر خواهم کرد.

محمد زند وکیلی فکر می کند برای موفق شدن و تثبیت حضور خود در عرصه موسیقی چه کار باید بکند؟
قطعا مهمترین عامل موفقیت و ماندنی شدن یک خواننده تولید و ارائه آهنگ خوب و مورد قبول مردم است که در کنار برنامه‌ریزی دقیق و حرفه‌ای و جدیت و پشتکار جزو برنامه‌های آتی من است.

جدای از خوانندگی در زمینه دیگری از موسیقی هم فعالیت دارید، مثل نوازندگی و آهنگسازی؟
همان‌طور که عرض کردم تمبک و تار و پیانو می‌نوازم و آهنگسازی کارهایی برای گروه «زندبند» که خودم همراه برادرم تشکیل دادم و همچنین در ادامه کارهایی برای برادرم علی زند وکیلی و گروه دارکوب و … انجام می‌دهم.

اگر روزی بخواهید در قالب گروه به فعالیت‌های موسیقایی خود ادامه دهید دوست دارید این اتفاق با چه گروهی رخ بدهد و سبک موسیقی مورد نظرتان در قالب یک گروه موسیقی چیست؟ موسیقی نواحی، پاپ، تلفیقی و …
قطعا من هم در کنار گروه ارکستر خوبی که تشکیل دادم قرار است کار کنم ولی در مورد گروه به معنای متداول امروزی برنامه‌ای ندارم

الگوی تان در موسیقی چه کسی است؟
بخش موفق و خوب همه خوبان موسیقی را به عنوان الگو در نظر می‌گیرم.