فعالیت ۵۰ هزار دانش آموز همیار پلیس در خراسان جنوبی در بازدید از غرفه کمیته خدمات اسکان و رفاه مطرح شد:

فعالیت ۵۰ هزار دانش آموز همیار پلیس در خراسان جنوبی

لامعی

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در ایام نوروز ۹۷ بیش از ۵۰ هزار دانش آموز ابتدایی به عنوان همیار پلیس با پلیس راه و راهور استان همکاری می کنند.

عباس لامعی صبح امروز در بازدید استاندار از غرفه کمیته خدمات اسکان و رفاه آموزش و پرورش استان، تصریح کرد: طرح همیار پلیس به عنوان یکی از راهکارهای عملی آموزش مقرارت راهنمایی و رانندگی به کودکان با همکاری پلیس راهور و مدیران مدارس و دانش آموزان در استان اجرا می شود که زمینه ساز کاهش سوانح رانندگی می شود.
وی، با بیان این‌که همیار شدن کودکان موجب افزایش حفظ خودباوری و مسئولیت‌پذیری آنان می‌شود اضافه کرد: همیاران پلیس در افزایش ارتقای فرهنگ ترافیک و پیشگیری از بروز تصادفات نقش زیادی ایفا کرده‌ و می کنند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به پلیس مدرسه در مدارس استان، ادامه داد: حکم این پلیس‌های مدرسه در حکم مامور پلیس است و قطعا رانندگان متخلف در صورت گزارش این افراد جریمه می‌شوند.‏ ‏
لامعی با اشاره به درگیر بودن همه مدارس استان در ارتقای فرهنگ ترافیک، افزود: در کنار ۵۰ هزار دانش آموزش همیار پلیس، ۲۵۰فرهنگیار ترافیک نیز در خراسان جنوبی فعالیت می‌کنند که امیدواریم تخلفات در نوروز ۹۷ با کمک این افراد کاهش یابد.‏