فعالیت‌های بهداشتی _قرنطینه‌ای در بزرگترین ایستگاه قرنطینه دام کشور

فعالیت‌های بهداشتی _قرنطینه‌ای در بزرگترین ایستگاه قرنطینه دام کشور

با توجه به انجام فعالیت‌های بهداشتی _قرنطینه‌ای دامپزشکی نهبندان در بزرگترین ایستگاه قرنطینه دام کشور ، دام های موجود در این ایستگاه عاری از بیماریها مشترک است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران، سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان نهبندان گفت : با توجه به تاکید استاندار بر اجرای طرح منطقه‌ای هاب شتر و همچنین به منظور تضمین سلامت دام وارده به ایستگاه نگهداری و پایش دام حیدرآباد، کارشناسان شبکه دامپزشکی شهرستان فعالیت‌های بهداشتی_ قرنطینه‌ای دامپزشکی را در این واحد به صورت مستمر انجام می‌دهند.

محسن آهنی افزود : رعایت اصول بیوسکیوریتی در این مرکز به صورت دقیق اجرا می‌شود و دام‌های وارده به محض ورود پس از پایش و نمونه برداری، عملیات مبارزه با بیماری‌های واگیر دامی و مشترک بین انسان و دام بر آن‌ها اعمال می‌ شود.
سرپرست شبکه دامپزشکی نهبندان گفت: پس از احراز سلامت دام وارده به مرکز و گذارندن دوره قرنطینه با دریافت گواهی بهداشتی حمل به مقصد منتقل می‌شوند.
آهنی انجام عملیات بهداشتی قرنطینه‌ای دامپزشکی را ضامن سلامت مصرف کننده نهایی فرآورده‌های خام دامی دانست و افزود: تمام این عملیات به منظور حفظ سلامت مردم انجام می‌شود.