فرماندار درمیان: نظارت بر احداث واحدهای مسکونی افزایش یابد؛

فرماندار درمیان: نظارت بر احداث واحدهای مسکونی افزایش یابد؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، محمد بشیری زاده روز گذشته و در شورای مدیریت بحران این شهرستان افزود: در حال حاضر بیشتر واحدهای روستایی شهرستان فاقد استحکام است که مردم می توانند برای بازسازی این واحد ها برای دریافت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی با نرخ ۵ درصد به بنیاد مسکن شهرستان مراجعه کنند.
وی با اشاره به اینکه درمیان از شهرستان های زلزله خیز خراسان جنوبی است، گفت: خانه های فاقد استحکام و خشت و گلی بیشتر آسیب را در حوادث می بینند که با مقاوم سازی این واحدها شاهد کمترین تلفات جانی و مالی در زمان وقوع بلایای طبیعی خواهیم بود.
وی افزود: در برنامه ایمن سازی در برابر زلزله، ایمنی ساختمانها و تمامی بناها از اولویت و اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که بناها به هنگام وقوع زلزله های شدید در صورت عدم استحکام و مقاومت لازم آسیب می بینند و به ساکنین آنها صدمه جانی وارد می شود.
فرماندار درمیان بیان کرد: جلسه مدیریت بحران شهرستان باید به موقع و به منظور نیاز سنجی دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران و آمادگی کامل آنها برای خدمات رسانی به مردم در مواقع ضروری برگزار شود.
بشیری زاده با بیان اینکه همه دستگاههای اجرایی می بایست از قبل برای مقابله با حوادث احتمالی برنامه ریزی کنند و با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند تا در هنگام بروز حوادث بتوانند در کم ترین زمان ممکن بحران را مدیریت کنند، اظهار کرد: دستگاه های امدادی شهرستان تجهیزات خود را بخصوص در فصل سرما کنترل و بروز کنند.
وی با اشاره به برنامه محوری هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات طبیعی هم گفت: در هر سه بخش (مرکزی، قهستان و گزیک) شهرستان مانور زلزله زلزله در این هفته برای سنجش آمادگی دستگاههای امدادی در زمان بحران برگزار خواهد شد.