عرضه میوه عید، ۱۵ درصد کمتر از قیمت بازار در خراسان جنوبی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی خبر داد:

عرضه میوه عید، ۱۵ درصد کمتر از قیمت بازار در خراسان جنوبی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: قیمت میوه طرح تنظیم بازار پس از اخذ قیمت بازار استان و بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور که اجازه داده شده، حداکثر تا ۱۵درصد کمتر از قیمت بازار عرضه می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، هاشم ولی‌پورمطلق صبح امروز ۲۳ اسفند جاری در بازدید از سردخانه مواد غذایی که به همراه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، صورت گرفت، با اشاره به برنامه ریزی و اقدامات صورت گرفته طی ۶ ماه گذشته و برگزاری ۷ جلسه کارشناسی گفت: طرح تنظیم بازار میوه ایام پایانی سال جاری و نوروز ۹۷ باید با دقت و مراقبت لازم و بگونه ای اجرا شود که میوه به بهترین وجه ممکن و با قیمت مناسب در اختیار مردم استان قرار گیرد.

وی افزود: شروع توزیع میوه طرح تنظیم بازار از روز پنجشنبه ۲۴ اسفند جاری در مرکز استان و از روز شنبه مورخ ۲۶ اسفند جاری در سطح تمامی شهرستان‌های استان انجام خواهد گرفت.

ولی پورمطلق گفت: قیمت میوه طرح تنظیم بازار پس از اخذ قیمت بازار استان و بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور که اجازه داده شده، حداکثر تا ۱۵درصد کمتر از قیمت بازار عرضه می شود.

وی ادامه داد: از آنجا که وزن جعبه‌های میوه در محاسبه و تعیین قیمت لحاظ شده است، لذا میوه طرح تنظیم بازار در زمان توزین با احتساب وزن جعبه عرضه خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: مباشرین و عاملین توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان شناسایی شده و لیست مربوطه در کمیته راهبردی استان به تصویب رسید.

وی اظهار کرد: فروشندگان میوه باید نسبت به نصب بنرکه نشانگر محل عرضه و فروش میوه طرح تنظیم بازار با اعلام قیمت‌های مصوب است،  اقدام کرده و در طی دوره زمانی اجرای طرح، نباید کالای مشابه غیر طرح تنظیم بازار را عرضه کنند.

ولی پورمطلق یادآورشد: مردم استان در صورت مشاهده تخلف می‌توانند موضوع را به اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یا از طریق تماس با سامانه ۱۲۴ منعکس نمایند تا بررسی و اقدام قانونی لازم انجام گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: تیم‌های بازرسی پیش بینی شده در تمامی شهرستان‌ها بصورت مداوم بررسی و نظارت لازم را خواهند کرد.