عامل ۵۸ درصد تصادف هفته گذشته خراسان جنوبی رعایت نکردن حق تقدم است؛ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ( راهور) خراسان جنوبی:

عامل ۵۸ درصد تصادف هفته گذشته خراسان جنوبی رعایت نکردن حق تقدم است؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق،به نقل از روابط عمومی پلیس راهور خراسان جنوبی، سرهنگ علیرضا رضایی افزود: ۱۷ درصد از علت مجموع تصادف مربوط به توجه نکردن به جلو، تجاوز از سرعت مقرره، عبور از چراغ قرمز، حرکت با دنده عقب و تغییر مسیر ناگهانی هر کدام سه درصد و ۱۳ درصد سایر علل بوده است.
وی بیشترین ساعت وقوع تصادف های درون شهری را بین ساعت ۱۶ تا ۱۸ اعلام کرد و ادامه داد: هفته گذشته در تصادف درون شهری یک نفر کشته و ۴۲ نفر مجروح شدند که بیشترین آمار مجروحان مربوط به رانندگان و ترک نشین های موتورسیکلت با ۴۷ درصد بوده است.
رئیس پلیس راهور استان همچنین از ثبت پنج هزار و ۲۱۲ فقره انواع تخلف رانندگی توسط ماموران در یک هفته گذشته خبر داد و افزود: از این تعداد ۵۴۰ مورد تخلف حادثه ساز بوده است.
سرهنگ رضایی اظهار کرد: در این مدت ۲۲۱ دستگاه موتورسیکلت و ۲۲ دستگاه خودرو نیز که دارای تخلف راهنمایی و رانندگی بود، توقیف شد که از این تعداد ۵۰ راننده به علت نداشتن گواهی نامه، وسیله نقلیه آنها توقیف و برای سیر مراحل قانونی به دادگاه اعزام شدند.
وی یادآور شد: هفته گذشته ۶ دستگاه خودرو با خلافی بالای ۱۰ میلیون ریال در استان توقیف شد.
وی ضمن توصیه به رانندگان برای سرلوحه قرار دادن احتیاط و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی از شهروندان خواست کرد با توجه به مقررات از جمله استفاده از گذرگاه های عابران پیاده، با کمک به برقراری نظم ترافیکی مناسب، از وقوع حوادث تلخ و جبران ناپذیر پیش گیری کنند.