طرح تحول سلامت رضایتمندی مردم از دولت را افزایش داد؛ امام جمعه طبس:

طرح تحول سلامت رضایتمندی مردم از دولت را افزایش داد؛

امام جمعه طبس گفت: طرح تحول نظام سلامت به عنوان یکی از شاخص های دولت یازدهم دستاوردهای خوبی در خراسان جنوبی و این شهرستان داشت که میزان رضایتمندی مردم را از خدمات رسانی دولت افزایش داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، حجت الاسلام سید ابراهیم مهاجریان مقدم،کاهش هزینه های درمانی را یکی از اقدامات طرح یاد شده دانست و افزود: بحث بهداشت و درمان به عنوان یکی از نیازهای زندگی افراد جامعه با مشکل زیادی از جمله تامین هزینه های درمانی مواجه بود که با اجرای آن، بسیاری مشکلات این حوزه رفع شد.
وی بیان کرد: طرح تحول نظام سلامت یکی از طرح های نسبتا موفق کشور است، با توجه به موفقیت نسبی آن ، مقام معظم رهبری در بیانات خود چندین مرتبه از اجرای آن اظهار رضایتمندی کردند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مهاجریان مقدم، یادآور شد: با توجه به گستردگی موضوع بهداشت و درمان، طبعا باید امکانات و خدمات در خور جامعه اسلامی در کشور فراهم باشد.
وی با بیان اینکه توجه ویژه ای توسط دولت با اجرای طرح یادشده به نیاز عمومی جامعه شد، یادآور شد: گسترش و فراگیری بیمه برای عموم مردم از دیگر اقدامات این طرح بود که منجر به کاهش میزان پرداختی از جیب بیمار شد.
امام جمعه طبس عنوان کرد: وجود داروخانه در بیمارستان ها و موجود بودن داروهای مورد نیاز بیمار، از دیگر اقدامات مهم در حوزه سلامت است، با انجام این مهم، مریض بعد از ویزیت برای تهیه دارو به خارج از بیمارستان مراجعه نمی کند و سرگردان نیست.
مهاجریان مقدم تاکید کرد: حضور پزشکان با تخصص های گوناگون در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی شهرستان های دور افتاده و محروم اقدام بسیار خوبی است.
وی اضافه کرد: هرچند در حال حاضر برخی شهرستان های استان از داشتن پزشکان متخصص محروم هستند و مشکلاتی در این حوزه وجود دارد اما در این بخش نیز اقدامات خوبی توسط دولت انجام شد.
وی افزود: در شهرستان هایی که با مرکز استان فاصله بیشتری دارند از جمله طبس، فردوس، بشرویه و نهبندان، حضور پزشک متخصص باید بیشتر مورد توجه واقع شود.
وی با بیان اینکه کمبود امکانات و تجهیزات عاملی برای کاهش زمان ماندگاری پزشکان متخصص در مناطق محروم و دور افتاده است، یادآور شد: ایجاد جاذبه های بیشتر و فراهم کردن امکانات سبب ماندگاری بیشتر پزشکان در مناطق محروم می شود.