صادر ات ۲۹ هزار تن خوراک طیور از خراسان جنوبی به کشور افغانستان؛

صادر ات ۲۹ هزار تن خوراک طیور از خراسان جنوبی به کشور افغانستان؛

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: در ۹ ماهه امسال ۲۸ هزار و ۹۷۷ تن خوراک طیور از خراسان جنوبی به کشور افغانستان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، محمد اصغرزاده با اعلام این خبر افزود: به صادرات دام در ۹ ماهه امسال اشاره کرد و اظهار داشت: در این مدت ۲۸ هزار و ۹۷۷ تن خوراک طیور از خراسان جنوبی به کشور افغانستان صادر شد.

وی ارزش دلاری این میزان صادرات را ۱۴ میلیون و ۴۸۸ هزار و ۵۰۰ دلار عنوان کرد و افزود: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۹ هزار و ۶۲۵ تن بوده است رشد چشمگیری دارد.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی بیان اینکه در این مدت ۳۹ هزار و ۴۷۸ قطعه مرغ زنده از خراسان جنوبی صادر شده است بیان کرد: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۵ هزار قطعه بوده افزایش داشته است.

اصغرزاده، ارزش دلاری صادرات مرغ زنده از خراسان جنوبی را ۹۸ هزار و ۶۹۵ دلار عنوان و تصریح کرد: ارزش دلاری صادرات مرغ زنده در ۹ ماهه سال ۹۵ نیز ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار بوده است.

وی با اشاره به صادرات سایر استان‌ها خاطرنشان کرد: در ۹ ماهه امسال ۴ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۶۰۰ کیلوگرم تخم مرغ خوراکی از خراسان جنوبی به استان‌های دیگر صادر شده است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی یادآور شد: در این مدت یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۸۳۵ قطعه جوجه یک روزه،  یک هزار و ۲۱۸ نفر شتر و ۳ هزار و ۵۰۴ رأس گاو و گوساله نیز از خراسان جنوبی به سایر استان‌ها صادر شده است.

اصغرزاده اظهار داشت: در این مدت، ۱۰ هزار و ۱۴۳ تن گوشت مرغ از خراسان جنوبی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۶ هزار و ۶۲۰ تن بوده است رشد داشته است.

وی صادرات مرغ زنده در ۹ ماهه امسال ۷ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۷۲۱ قطعه عنوان کرد و افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۶ میلیون و ۱۱۰ هزار و ۴۲۳ قطعه بوده است افزایش را نشان می‌دهد.