شور و شوق برای خلق حماسه ای به وسعت یک ملت

شور و شوق برای خلق حماسه ای به وسعت یک ملت

انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران است که درروز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ درحال برگزاری است و در آن هشتمین رئیس‌جمهور ایران با آراء مردم انتخاب خواهد شد. این انتخابات همزمان با شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای دوم مجلس خبرگان رهبری برگزار می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران ،۵۹۲ داوطلب برای حضور در این انتخابات به عنوان نامزد ثبت نام کردند که شورای نگهبان صلاحیت تنها هفت نفر را برای نامزدی در انتخابات سیزدهم ریاست‌جمهوری تأیید کرد. محسن رضایی، سید ابراهیم رئیسی، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، عبدالناصر همتی، محسن مهرعلیزاده، علیرضا زاکانی و سعید جلیلی هفت داوطلبی بودند که تأیید صلاحیت شدند. در نهایت جلیلی و زاکانی به نفع رئیسی و مهرعلیزاده نیز به نفع همتی کناره‌گیری کردند و انتخابات با شرکت چهار نامزد برگزار گردید.

مردم با حضوری آگاهانه در سایه‌ی عشق به وطن و برای انتخابی آگاهانه در اقصی نقاط خراسان جنوبی شاهد حضور حماسی مردم ولایتمدار این دیار که ،زیباترین صحنه های همدلی را خلق کردند.
از همان دقایق ابتدای حتی قبل از اینکه درب ها برای ورود به شعب های رای گیری باز شود مردم ولایتمدار استان در پشت درهای بسته صف بسته بودند،همه برای یک هدف امده بودند تا با هر رای خود جواب محکمی باشند برای دشمنان نظام که علیرغم تمام هزینه ها برای عدم حضور مردم برنامه ریزی کرده بودند اما با این حضور جوابشان را گرفتند.
شامگاه امشب مردم همدل برای رای دادن به صف بسته بودند و این صف از همان آغاز رای گیری ها پایدار و با حضور پرشور مردم همراه بود.

نمایندگان شعب رای گیری بیان می کردند:مشکل خاصی برای سیستم و شعب رای به وجود نیامده  و همه چیز عالی و طبق برنامه پیش رفته است،فقط در اول صبح دچار اندکی افت سرعت اینترنت شده بودند که پس از ساعتی رفع شده است.

مشارکت ها راهم با مقایسه با دوره های رای گیری قبلی مقایسه کردند و بسیار راضی بودند بدین صورت که فقط زمان بسیار کمی برای استراحت پیدا کرده اند.

مردم ولایتمدار استان نیز در مصاحبه با خبرنگارما گفتند:وظیفه ی شرعی همه ی ماست که شخصی مناسب را برای سرنوشت کشورمان انتخاب کنیم و یکایک ایشان جواب هم با همدلی و حضور خود جواب محکمی دادن بر تمامی دشمنان که برای خالی بودن شعب اخذ رای تلاش کرده بودند.

همگی از شعب و رعایت پروتکل های بهداشتی در این روزهای کرونایی راضی بودند و از همه مسئولین برای ابجاد فضایی مناسب و بهداشتی تشکر کردند.

نوید قاسمی