شماره پیراهن های عجیب جهان فوتبال؛

شماره پیراهن های عجیب جهان فوتبال؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق،  در چند سال اخیر کم نبوده اند بازیکنانی که سطح اول فوتبال از شماره های عجیب و غریب و در مواقعی از شماره های غیر معمول برای پست بازی خود استفاده کرده اند.

به گزارش وبسایت نود، کریاکوس پاپادوپولوس مدافع یونانی در روزهای اخیر با انتقالی قرضی تا پایان فصل به هامبورگ پیوست. این مدافع میانی شماره ۹ را برای خود انتخاب کرده و در ادامه فصل با این شماره پیراهن بازی خواهد کرد، شماره ای غیر معمول برای یک مدافع میانی. در ادامه برخی از این دست اتفاقات را در سالیان اخیر مرور خواهیم کرد.

۰هشام زرو علی مهاجم مراکشی در زمان پیوستنش به آبردین اسکاتلند شماره ۰ را برای خود برگزید. دلیل انتخاب قسمت اول نام خانوادگی این بازیکن (زرو) بود. یک سال بعد از این اتفاق، فدارسیون فوتبال اسکاتلند انتخاب شماره ۰ برای بازیکنان فوتبال را ممنوع کرد. زرو علی در سال ۲۰۰۴ و در سن ۲۷ سالگی درگذشت.


۱

ادگار داویدز هافبک سرشناس تیم ملی هلند و باشگاه یوونتوس مدتی را به عنوان بازیکن-مربی در تیم اف سی برانت انگلیس سپری کرد و تصمیم گرفت شماره ۱ را بر تن کند، شماره ای که معمولا دروازه بانان آن را می پوشند. داویدز درباره انتخاب این شماره گفته بود که می خواهد روند جدیدی را آغاز کند.


۱

جاناتان دی گوژمان هافبک هلندی هم راه داویدز را ادامه داد و در تیم کیوو شماره ۱ را بر تن کرد. دی گوژمان درباره دلیل انتخاب این شماره گفت: “این شماره کمی عجیب است اما من آن را دوست دارم.”


۲

مورگان اشنایدرلین هافبک فرانسوی اورتون در هفته های اخیر از منچستر یونایتد جدا شد و به این تیم پیوست. اشنایدرلین در اورتون شماره ۲ را برای خود انتخاب کرده است، شماره ای که کمتر بازیکنی در پست بازی اشنایدرلین آن را انتخاب می کند. در سال های دورتر هم اوسوالدو آردیلس هافبک خلاق تیم ملی آرژانتین شماره ۲ را بر تن می کرد.


۲

جو والد اسمیت بازیکن شفیلد ونزدی هم شماره ۲ را بر تن می کند اما پست بازی او با اشنایدرلین متفاوت است و او درون دروازه تیمش می ایستد.


۸

دروازه بانان در انتخاب شماره انتخاب های کمتری نسبت به دیگر بازیکنان دارند و اکثر دروازه بانان اول، ترجیح می دهند شماره ۱ را بر تن کنند. یان یونگبلود دروازه بان تیم ملی هلند در جام جهانی ۱۹۷۴ شماره ۸ را انتخاب کرده بود و این مورد یکی از عجیب ترین شماره پیراهن یک دروازه بان در فوتبال محسوب می شود.


۹

ایوان زامورانو مهاجم شیلیایی اینتر شماره ۹ این تیم را بر تن می کرد اما زمانی که روبرتو باجو در ۱۹۹۸ به اینتر پیوست و شماره ۱۰ را انتخاب کرد، شماره ۹ اینتر به رونالدو نازاریو رسید و ایوان زامورانو در تنگنا قرار گرفت. مهاجم شیلیایی اینتر دست به ابتکار زد و با انتخاب شماره ۱۸ و قرار دادن علامت جمع بین اعداد یک و هشت، خود را در پیراهن شماره ۹ تصور کرد!


۹

شماره ۹ را معمولا در تاریخ فوتبال مهاجم های اول بر تن می کنند و این شماره مهاجم های کلاسیک زیادی را در ذهن ها تداعی می کند اما خالد بولهروز مدافع هلندی زمان پیوستن به چلسی این شماره را انتخاب کرد، شماره ای که اکنون پاپادوپولوس مدافع میانی هامبورگ هم آن را انتخاب کرده است.


۱۰

بدون شک شماره ۱۰ خاص ترین شماره در دنیای فوتبال است هر چند امروزه تا حدی از اهمیت آن کاسته شده ولی در سالیان گذشته بازیکن نمادین یک تیم شماره ۱۰ را بر تن می کرد. ویلیام گالاس مدافع میانی فرانسوی آرسنال به توصیه آرسن ونگر شماره ۱۰ را در این باشگاه انتخاب کرد، شماره ای که قبلا دنیس برکگمپ آن را می پوشید. دلیل ونگر برای این کار این بود که بازیکنان هجومی در صورتی که این شماره را بر تن کنند با برگکمپ مقایسه خواهند شد و تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.


۵۲

نیکلاس بنتنر مهاجم دانمارکی سابق آرسنال یکی از سوژه های فان در دنیای مجازی است. در فصل ۲۰۰۹/۱۰ او در آخرین لحظات تصمیم گرفت شماره ۲۶ را با ۵۲ عوض کند و مدعی بود این شماره برای او شانس بیشتری خواهد داشت. این حرکت به مذاق هوادارانی که پیراهن شماره ۲۶ او را خریده بودند خوش نیامد. بنتنر آن زمان به هواداران قول داد که ضرر مالی آن ها را جبران خواهد کرد.


۶۹

بیزنته لیزارازو مدافع فرانسوی بایرن مونیخ در بازگشتش به این تیم در سال ۲۰۰۵ شماره ۶۹ را انتخاب کرد. دلیل این کار او این بود که او متولد ۱۹۶۹ بود، قدش ۱۶۹ سانتی متر بود و ۶۹ کیلوگرم هم وزن داشت.


۷۷

آیا کسی می تواند جیانلوئیجی بوفون را با شماره ای غیر از ۱ تصور کند؟ در پارما بوفون در انتخاب شماره هر سال تنوع ایجاد می کرد و قبل از پیوستنش به یوونتوس شماره ۷۷ را بر تن می کرد، سال قبل از آن هم ۸۸ را انتخاب کرده بود.


۸۰

زمانی که در تابستان ۲۰۰۸ رونالدینیو به میلان پیوست شماره ۱۰ در اختیار کلارنس سیدورف بود پس هافبک خلاق برزیلی تصمیم گرفت سال تولدش را برای شماره پیراهنش انتخاب کند. در آن سال انتخاب سال تولد به عنوان شماره تبدیل به یک روند در میلان شد و آندری شفچنکو شماره ۷۶ و متیو فلامینی هم شماره ۸۴ را برای خود انتخاب کرد.


۱۲۱

تومی اوآر می خواست در تیم ملی استرالیا شماره ۱۱ را بر تن کند، اما این شماره قبلا در اختیار بازیکن دیگری بود بنابراین این بازیکن دست به خلاقیت زد و شماره پیراهن ۱۲۱ (۱۱x۱۱) را بر تن کرد.