شرکت های بیمه ۱۲۰هزار میلیارد ریال به وزارتخانه بدهی دارند؛ معاون وزارت بهداشت در بیرجند:

شرکت های بیمه ۱۲۰هزار میلیارد ریال به وزارتخانه بدهی دارند؛

سید علی صدرالسادات روز دوشنبه در آیین افتتاح مجتمع فرهنگی رفاهی سلامت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند افزود: برای جبران کسری موجود تلاش ها ادامه دارد.
وی در ادامه با بیان دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت و توفیقی که در این حوزه به دست آمد و بر کسی هم پوشیده نیست، گفت: در حوزه درمان، بهداشت و آموزش طرح های متعددی به برکت این طرح و تلاش همکاران در کشور انجام شده است.
وی بیان کرد: طرح تحول نظام سلامت ره آوردهای زیادی دارد که مهمترین آن رضایت مندی مردم و شهروندان است البته ایجاد و ادامه این طرح سختی هایی داشت و دارد و در صدد توسعه طرح هستیم.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، صدرالسادات در ادامه نیروی انسانی را یکی از سرمایه های اصلی وزراتخانه و طرح یاد شده دانست و اظهار کرد: اگر تمام بودجه کشور در این حوزه هزینه شود و تمام تجهیزات به بهترین شکل تامین شود بدون نیروی انسانی با انگیزه هیچ اقدامی انجام نخواهد شد.
وی یادآور شد: سرمایه اصلی وزرات بهداشت منابع مالی، فیزیکی، تجهیزات و امکانات نیست بلکه نیروی انسانی است و ما به عنوان مدیران وزرات بهداشت در این حوزه نتوانستیم آنچه شایسته نیروهاست فراهم کنیم.
وی عنوان کرد: نیروی انسانی باید انگیزه کافی برای کار داشته باشد که با روحیه بالا، انگیزه و توان مناسب پاسخگوی مشکل مردم باشد اما کمتر به این زوایه پرداخته شد.
معاون وزارت بهداشت، با بیان اینکه نوع مشاغل وزارتخانه فرسایشی است، افزود: کسانی با این حرفه سر و کار دارند به دلیل مراجعه های مکرر و کار شبانه روزی، بعد از مدتی دچار مشکل روحی و روانی می شوند.
صدرالسادات یادآور شد: یکی از وظایف اصلی وزارت بهداشت توجه به این قشر و ایجاد انگیزه به آنهاست تا کارکنان پزشکی بتواند اهداف وزارتخانه و دانشگاه های علوم پزشکی را به درستی محقق کنند.
وی تاکید کرد: راه اندازی و احداث مجتمع ها و مراکز رفاهی را نباید به عنوان کاری تجملی دانست بلکه امری ضروری برای دانشگاه های علوم پزشکی است.
وی با بیان اینکه در حوزه ورزش کارکنان علوم پزشکی کم توجهی شد، اظهار کرد: باید تمرین های ورزشی جزو وظایف سازمانی این قشر باشد که برای سالم ماندن نیرو، ارایه خدمات مطلوب به مردم، انجام بهتر ماموریت ها و اهداف سازمانی، ورزش مدنظر نیروهای پزشکی قرار گیرد.
صدرالسادات یادآور شد: باید بخشی از وقت مدیریت و اعتبار به این بخش اختصاص یابد اما در بودجه رسمی جایگاه این موضوع بسیار پایین است، باید مشکل این حوزه رفع شود و راه اندازی مجتمع سلامت در خراسان جنوبی در این ارتباط قابل قدردانی است.
مجتمع آموزشی رفاهی سلامت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با ۲۰میلیارد ریال هزینه شامل زمین چمن مصنوعی، استخر شنا، سونای خشک، رستوران، سالن پذیرایی، کافی شاپ و سرایداری است که احداث شد.
در آیین بهره برداری از این مجتمع علاوه بر معاون وزارت بهداشت، کاظم قائمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، تعدادی از مسئولان خراسان جنوبی و کارکنان دانشگاه حضور داشتند.