شرکت بیش از ٤٠ مقاله داخلی و خارجی در همایش دبیر اجرایی همایش بین المللی هپاتیت خبر داد:

شرکت بیش از ٤٠ مقاله داخلی و خارجی در همایش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق،کاظم قائمی رئیس همایش و رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در نشست خبری پیش از همایش بین المللی هپاتیت گفت: یکی از برنامه های اجرا شده در  دانشگاه بیرجند ،برخورداری از امتیاز برگزاری همایش هپاتیت است که امسال به. طور مشترک با شیراز برگزار خواهد  شد.
دکتر مسعود ضیایی دبیر علمی کنفرانس و عضوهیئت علمی دانشگاه بیرجند نیز در این نشست باتوجه به شرکت ۱۵مهمان داخلی و خارجی از کشورهای  ترکیه ، آمريكا ،فرانسه  و کانادا گفت:یکی از اهداف مهم این همایش ، تبادل اطلاعات ونیز طرح  شیوه های جديد  در خصوص  درمان و پیشگیری است که این امر  باعث پیشرفت دانشگاه  بیرجند خواهد شد.
دبیر علمي  همایش بین المللي هپاتيت  تصریح کرد : در خراسان جنوبی و در طی یک برنامه انجام شده ، ۵۲۳۰نفر تحت آزمايش  قرار گرفتند که میانگین سنی آنها بین ۱۵تا۷۵ سال بود و پس از نمونه گیری بیش از ۹۲ درصد به بیماری هپاتیت از نوع  A آلوده بودند .
ضیایی در ادامه به برنامه های همایش پرداخت  و اظهار  کرد:یکی از برنامه های انجام پیش بینی شده در این همایش ، ارائه الکترونیکی مقالات و پوستر هاست و در روز اول ،برنامه ها با نشست علمي  اساتيد  آغاز  خواهد شد و در روز بعد کنفرانس رسمی از ساعت هشت صبح تا هفده بعد از ظهر برگزار خواهد شد و در این کنفرانس ۱۴نفر از اساتید ومهمانان سخنرانی  خواهند کرد و علاوه بر برنامه های محوری جشنواره  ، کویر نوردی در کویر سه قلعه  برگزار خواهد شد که با موسیقی محلی همراه خواهد بود.
دکتر غلامرضا شریف زاده دبیر اجرایی جشنواره نیز به ارائه  آمار  در خصوص جشنواره  پرداخت و گفت: از بین ۱۱۲مقاله ارسال  شده به دبیرخانه  ،۴۶مقاله به مرحله نهایی راه یافتند که ارائه خواهند شد.
همچنین در این جلسه دکتر طوبی کاظمی نائب رئیس این همایش در خصوص راه های تشخیص افراد مبتلا به هپاتيت پرداخت و گفت: افرادی که در خانواده  خود سابقه بیماری هپاتیت را داشته اند و نیز جانبازان می بایست آزمایشات مربوطه را انجام دهند و این کار باید با دستور پزشک عفوني و یا نامه ارجاع  برای روستائیان انجام گیرد و اگر نتیجه آزمايشات مثبت بود ، می بایست فرد با در دست داشتن دفترچه  بیمه و دستور پزشک ، به داروخانه مراجعه و داروی هپاتيت  را به صورت رایگان دریافت کند.
وی افزود،افراد میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۲۳۸۱۲۵۲مرکز تحقیقات هپاتیت بیرجند تماس حاصل نمایند.