سود سهام عدالت مشمولان کمیته امداد و بهزیستی ۱۵۰هزار تومان / سایر مردم ۵۰ هزار تومان؛

سود سهام عدالت مشمولان کمیته امداد و بهزیستی ۱۵۰هزار تومان / سایر مردم ۵۰ هزار تومان؛

وزیر اقتصاد گفت: سود سهام عدالت افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی ۱۵۰هزار تومان به‌ازاء هر سهم و برای بقیه ۵۰هزار تومان خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، مسعود کرباسیان از موافقت رئیس جمهور به پرداخت سود به ۴۹ میلیون دارنده سهام عدالت از امروز خبر داد و گفت: این سود سال ۹۵، مربوط به شرکتهای تحت پوشش سهام عدالت است که افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی یک میلیون و پانصد هزار ریال به‌ازاء هر سهم و برای بقیه ۵۰۰ هزار ریال برای هر سهم خواهد بود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره چگونگی پرداخت سود سهام عدالت نیز خاطرنشان کرد:‌ مبالغ از طریق سامانه‌ای که سازمان خصوصی‌سازی طراحی کرده به حساب دارندگان سهام عدالت پرداخت می‌شود.

وی همچنین گفت: دارندگان سهام عدالت و آن دسته از سهام که هزینه خریدش را دولت متعهد شد برای دریافت سهم مبلغی پرداخت نکردند و در ۱۰ سال از محل سود سهام، پول سهام آنها اخذ شده است که برای هر سهم ۵۳۰ هزار تومان است.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به لایحه تقدیمی به مجلس ابراز امیدواری کرد در آینده با انتقال مدیریت سهام به مردم، آنها بتوانند از سود سهام نیز بهره ببرند.

کرباسیان حذف فقر مطلق را جزو سیاستهای اساسی و برنامه‌های دولت دوازدهم اعلام کرد و گفت: به این منظور پیش‌بینی‌هایی در لایحه تقدیمی بودجه به مجلس صورت گرفته است که امیدوارم با تعامل مجلس به اهداف مدنظر آن در طول دوره دولت دوازدهم دست پیدا کنیم.