سهمیه ارزی سال ۹۶ هر مرزنشین در خراسان جنوبی: ۱۵۰ دلار؛

سهمیه ارزی سال ۹۶ هر مرزنشین در خراسان جنوبی: ۱۵۰ دلار؛

حسن سروریافزود: تعاونی های مرزنشین اجازه دارند به میزان ۱۵۰ دلار پس از انجام صادرات نسبت به واردات ۴۱ قلم کالای مختص مرزنشینان اقدام کنند.
وی گفت: در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت مشمول کارت مبادلات مرزی شامل ۵۱ هزار و ۵۴۷ خانوار مرزنشین استان نسبت به ثبت نام در دفاتر پیشخوان اقدام کردند.
وی جمعیت دارای کارت مبادلات مرزی استان را ۱۴۵ هزار و ۶۴۹ نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۱۴۰ هزار و ۷۹۲ نفر معادل ۹۷ درصد از دارندگان کارت نسبت به فعال سازی کارت های خود در دفاتر شرکت های تعاونی مرزنشین استان اقدام کردند.
به گزارش ایرنا سروری روند صدور و فعال سازی کارت های الکترونیک مرزنشینان را خوب ارزیابی کرد و یادآور شد: پس از فعال سازی کارت در محل دفاتر شرکت های تعاونی عضویت دارنده کارت در تعاونی قطعی می شود.
وی میزان برنج وارداتی برای هر نفر را ۲۵ کیلوگرم دانست و یادآور شد: تمرکز بیشتر شرکت های تعاونی مرزنشین در استان بر واردات برنج، چای و شکر است.
وی ادامه داد: کالاهایی مانند کنجد، خوراک دام، طیور و آبریان، انواع تخمه بوداده، نارگیل، زیره سیاه وسبز، بادام زمینی، چلغوز نیز جزء کالاهایی است که می توانند توسط تعاونی ها وارد و نیاز استان را تامین کنند.
وی گفت: براساس تصمیم کارگروه مذکور مهلت استفاده از کارت های منقضی شده تا پایان شهریورماه ۹۶ تمدید شد و مرزنشینان می بایست نسبت به تمدید کارت های خود اقدام کنند.