سرمایه گذار نباید دغدغه ای غیر از فعالیت اقتصادی داشته باشد؛ سیدعلی اکبر پرویزی:

سرمایه گذار نباید دغدغه ای غیر از فعالیت اقتصادی داشته باشد؛

استاندار خراسان جنوبی، گفت: سرمایه گذاران نباید جز سرمایه گذاری دغدغه دیگری در استان داشته باشد، تمام دستگاه های اجرایی موظف هستند روند فعالیت آنها را در بخش های مختلف تسهیل کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، سید علی اکبر پرویزی عصرشنبه در مراسم افتتاح اولین پایانه صادرات سنگ و فرآورده های معدنی ایران در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، افزود: مدیران دستگاه های اجرایی و سرمایه گذاران بخش خصوصی باید صداقت در رفتار و کردار را سرلوحه کار خوش قرار دهند تا اعتماد به وجود آمده از این صداقت به توسعه استان بینجامد.
به گفته وی وعده و شعارهای بیهوده، بیشترین ضربه را به صنعت وارد می کند و آسیب های به وجود آمده از آن روند توسعه استان را طولانی می کند.
به گزارش خبر شرق، پرویزی، ادامه داد: امروز، معضلی که شاید جامعه را درگیر کرد، این است کمتر از بخش خصوصی در این چندین سال استفاده شد و اگر این اعتماد نسبت به بخش خصوصی صورت می گرفت شاید امروز وضعیت توسعه و صنعت در حالت بهتری مشاهده می شد.
پرویزی با اشاره به اینکه کارآفرینان و سرمایه گذاران بخش خصوصی باید پشتیبانی شوند، افزود: اگر در چند سال اخیر تاکنون بیشتر منابع بانکی در اختیار کارآفرینان قرار می گرفت حتما موفق تر از دولت عمل می کردند و فعالیت کارآفرینان در مناطق ویژه اقتصادی که بدون هیچ کمک دولتی و تسهیلات بانکی صورت می گیرد گواه بر این سخن است.

** کارشناسان مخالف توسعه باید کنار بروند
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برخی از موانع تولید مربوط به بخش های مدیریتی نیست، عنوان کرد: اگر بعضی از موانع توسعه را بررسی کنیم به کارشناسانی می رسیم که به جای تسهیل سازی، سنگ اندازی می کنند، قطعا این کارشناسان مخالف توسعه باید کنار بروند تا روند توسعه در پیچ و خم اداری نماند. وی اظهار کرد: نگاه حمایتی دولت از بخش خصوصی همانند بخش دولتی است و دولت بر این باور است که حمایت بخش خصوصی قطعا حمایت از خود خواهد بود و دولت را برای رسیدن به توسعه پایدار کمک خواهد کرد.
به گفته وی در همین ارتباط سرمایه گذاران و سازمان های دولتی مذاکره های کلان دولتی را به ما بسپارند تا مسئولان عالی رتبه نظام را متوجه مشکل های اساسی این استان کنیم و سعی شده است که تاکنون این امر به خوبی محقق شود.
وی در ادامه اضافه کرد: پیگیری ها باعث شده که علاوه بر ردیف ۳۶۰ میلیاردی تومانی استان ردیف ۱۰۰ میلیارد تومانی دیگری را هم برای توسعه استان اخذ کنیم، امید می رود بتوان ۱۰۰ درصد این ردیف جذب شود.
عملیات اجرایی پایانه صادراتی سنگ و فرآورده های معدنی خراسان جنوبی از خرداد ماه سال ۱۳۹۵ آغاز شد و در بهمن ماه ۹۵ در کمتر از هشت ماه به بهره برداری رسید.
پایانه صادراتی سنگ به صورت یک نمایشگاه ۳۶۵ روزه دایمی به مساحت سه هکتار با ساختمان تجاری سه هزار و ۲۰۰ متر مربع با تعدادی از دفاتر و الزاماتی که یک واحد پایانه ای -صنعتی نیاز دارد به بهره برداری رسید.
آزمایشگاه سنگ و فرآورده های معدنی، دفاتر باربری، سالن معاملات، رستوران، کافی شاپ و سوپر مارکت از دیگر امکانات موجود در این پایانه است.
همچنین واحد تولیدی هیدرو کربور سبک و سنگین منطقه ویژه اقتصادی بیرجند هم با حضور استاندار خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.