سرطان اولین عامل مرگ در دهه‌های آینده خواهد بود مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت:

سرطان اولین عامل مرگ در دهه‌های آینده خواهد بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، زهرا عبداللهی با بیان این مطلب گفت: ۳۰ تا ۴۰ درصد سرطان ها با حفظ وزن مطلوب، تغذیه صحیح و بهبود شیوه زندگی قابل پیشگیری است.

مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت افزود: عوامل تغذیه ای که احتمال بروز سرطان را افزايش می دهند عبارتند از مصرف نامطلوب و زیاد چربی ها، نمک، قند و شکر، طبخ نامناسب غذا و استنشاق مکرر بخار روغن سوخته.

وی بیان داشت: مصرف زیاد انواع چربی ها، روغن ها و مواد غذايی چرب و سرخ شده، شانس ابتلا به سرطان ها به ویژه سرطان پروستات ، سرطان کولون ، سرطان ریه و سرطان پستان را افزایش می هد. اسيد های چرب ترانس و اشباع ( در کيکها ، کلوچه ها، کراکرها، غذاهای حيوانی، مارگارين، روغن سرخ کرده و چيپس) خطر ناک ترين چربی ها هستند. بنابر اين توصيه می شود بيشترين چربی مصرفي روزانه از منابع چند غير اشباعی و تک غير اشباعی از جمله روغنهاي گياهي مايع، روغن زيتون، مغزها و ماهی باشد.

عبداللهی بیان داشت: مصرف غذاهای شور و پرنمک و نمک سود شده احتمال بروز سرطان معده را افزایش می دهد. حداکثر میزان مجاز مصرف نمک در روز حدود ۵ گرم در افراد زیر ۵۰ سال و کمتر از ۳ گرم در افراد بالای ۵۰ سال، کودکان، مبتلایان به فشارخون بالا و بیماری های قلبی عروقی است که شامل نمک موجود در مواد غذایی بطور طبیعی، نمک اضافه شده به غذا و نمک موجود در محصولات صنعتی است.

وی در خصوص روش نامناسب تهيه و طبخ مواد غذايي گفت: بعضي از روش هاي نادرست طبخ مواد غذايي مانند سوختن گوشت در اثر کباب کردن موجب تولید ترکیبات سرطانزا می شود. به علاوه فرآوري گوشتها در مواردي مانند انواع گوشتهاي دودی شده، نمک سود شده، و يا اضافه كردن مواد شيميايی و نگهدارنده های غیر مجاز و استفاده زیاد از آنها در صنايع غذايي مثلا ” در انواع سوسيس، کالباس، هات داگ” خطر سرطانزایی دارد.

وی افزود: قرار گرفتن مكرر در معرض بخار روغن هاي مورد استفاده براي سرخ كردن سريع غذا (بدون استفاده از دستگاه تهويه و دودكش براي دفع بخارات حاصل از روغن ) از علل زمینه ساز سرطان ریه معرفی شده است.

عبداللهی افزود: مصرف زیاد قند، شانس ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. در حقیقت مقادیر زیاد قند و شکر، سمومی را در بدن تولید می کنند که باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان می شود. مصرف محصولات غذایی دارای قند افزوده مانند چای و قهوه که همراه با قند و شکر مصرف می شوند و یا نوشابه های گازدار ، آب میوه های صنعتی و سایر نوشیدنی هایی که مقدار زیادی شکر دارند خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده را افزایش می دهند.

مدیردفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، عوامل تغذیه ای كه سبب پيشگيري از سرطان مي شوند را آنتی اکسیدان ها، میوه و سبزی، فیبرهای غذایی، اسید فولیک، ویتامین دی و کلسیم نام برد و گفت: آنتی اکسیدان ها گروهی از ترکیبات در مواد غذایی هستند كه مي توانند رادیکال های آزاد (عوامل ایجاد کننده سرطان) را در بدن از بین ببرند و یا مانع از شکل گیری آنها شوند. مهمترین آنتی اکسیدانهای بدن ویتامین های C ، E، کاروتنوئید ها و سلنیوم هستند.