سالروز شکست آمریکا در صحرای طبس گرامی داشته شد؛

سالروز شکست آمریکا در صحرای طبس گرامی داشته شد؛

شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس پنجم اردییهشت ماه ۱۳۵۹شمسی رخ داد.
هر سال به همین مناسبت مراسمی با حضور تعدادی از مردم و مسئولان خراسان جنوبی و یزد ، خانواده های شهدا ، روحانیان، بویژه مردم شهرستان طبس در محل حادثه برگزار می شود و یاد شهید محمد منتظر قائم نخستین فرمانده سپاه استان یزد که در این محل به شهادت رسید گرامی داشته می شود.
نماینده سابق مردم طبس، فرودس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با گرامیداشت این روز، افزود: مسئولان بدانند با دشمنان اسلام همیشه باید در ستیز بود مگر اینکه دشمن حق محور بشود و سرمایه ۱۵۰ میلیارد دلاری مردم ایران را پس بدهد.
محمدکریم عابدی ادامه داد: تا نسل انقلاب زنده است شعار ما « نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی» است و هرکس نمی تواند خود را با این شعار هماهنگ کند مسئولیتش را به دیگران واگذار کند.
وی بیان کرد: جمهوری اسلامی همواره یاور مظلومان است و این قانون ماست و در راه تحقق این قانون هرجا مظلومی در عالم طلب کمک کند چه شیعه باشد چه سنی، مسیحی باشد یا یهودی به کمکش می شتابیم.
این نماینده دوره هشتم در ادامه اضافه کرد: آمریکا برای براندازی نظام جمهوری اسلامی آمده بود و لازم است موزه ای در این صحرا برپا شود و مدارک به دست آمده از آن به همین منطقه انتقال یابد و مورد بازدید عموم قرار گیرد.
عابدی افزود: اسناد و تجهیزات بسیار مهمی توسط نیروی هوایی، کمیته و ژاندارمری آن زمان پس از حادثه از این منطقه جمع آوری شد که بهتر است در همین موزه نگهداری شود.
در آیین گرامیداشت پنجم اردیبهشت در صحرای طبس شماری از مردم و مسئولان استان های خراسان جنوبی و یزد حضور داشتند.
صحرای طبس در فاصله ۱۳۰ کیلومتری محور طبس به یزد قرار دارد که آمریکایی ها با حمله به ایران قصد آزاد سازی گروگان های خود را در تهران داشتند که چند فروند هواپیما و بالگرد نظامی آن ها در اثر وقوع توفان شن و امداد های الهی از بین رفت و دچار شکست سختی شدند.