سازمان تأمین اجتماعی در معادن نهبندان سرمایه‌گذاری می‌کند؛

سازمان تأمین اجتماعی در معادن نهبندان سرمایه‌گذاری می‌کند؛

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: در دیدار مجمع نمایندگان استان با رئیس سازمان تأمین اجتماعی قول‌های مساعدی برای سرمایه‌گذاری سازمان تأمین اجتماعی در معادن نهبندان و شبانه روزی شدن درمانگاه تامین اجتماعی نهبندان داده شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، دکتر نظر افضلی دبا اعلام این خبر افزود:دکتر نوربخش برای سرمایه‌گذاری در معادن نهبندان قول مساعد داد.

وی افزود: در نشست مجمع نمایندگان استان با رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه بررسی و تصمیمات مهمی گرفته شد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: در این نشست شرایط بحرانی استان خراسان جنوبی و به ویژه حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه با رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور در میان گذاشته شد که خوشبختاته تصمیمات و قول‌های مساعد و تأثیرگذاری برای منطقه مذکور اخذ شد.

افضلی بیان کرد: ۶ سال قبل و بعد از تعطیلی کامل کارخانه پنبه نسوز نهبندان که وابسته به شرکت سیمان فارس است مقرر شده بود که این شرکت کارخانه جایگزینی را در شهرک صنعتی نهبندان احداث کند که هیچ اقدام عملیاتی نشده است.

وی افزود: دکتر نوربخش بر پیگیری و ملزم شدن شرکت سیمان فارس و خوزستان برای اجرایی شدن این طرح و سرمایه‌گذاری در نهبندان قول مساعد داد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نارضایتی مردم از وضعیت تنها درمانگاه تأمین اجتماعی نیز بارها عنوان شده که دکتر نوربخش بر تجهیز و شبانه روزی شدن درمانگاه  تامین اجتماعی نهبندان قول مساعد داد.

افضلی گفت: شهرستان نهبندان دومین نقطه معدنی استان و اولین به لحاظ تنوع موادمعدنی است که مقرر شد از طریق مذاکرات با استاندار و طی تفاهم نامه‌ای تأمین اجتماعی برای سرمایه گذاری به منطقه ورود کرده و بخشی از معادن نهبندان و به خصوص ایجاد کارخانه فرآوری طلا هیرد به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شود.

وی تصریح کرد: احداث نیروگاه بادی نهبندان در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار همچنان در مرحله تست بادسنجی است و به نظر می‌رسد روند کار کند است که  دکتر مخدومی در زمینه تسریع در روند احداث نیروگاه بادی نهبندان قول مساعد داد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از مشکلات شهرداری بدهی کلان به سازمان تأمین اجتماعی است که  دکتر نوربخش دستور تقسیط  بدهی شهرداری در ۶۰ قسط  را صادر کرد.