زنده نگه داشتن یاد شهدا نشانه علاقه مندان به انقلاب، امام (ره) و رهبری است/ شهدا مخصوص یک جریان خاص نیستند؛

زنده نگه داشتن یاد شهدا نشانه علاقه مندان به انقلاب، امام (ره) و رهبری است/ شهدا مخصوص یک جریان خاص نیستند؛

علی اکبر قاسمی دبیر حزب مردم سالاری شهرستان خوسف: زنده نگه داشتن یاد شهدا نشانه علاقه مندان به  انقلاب ، امام (ره) و رهبری انقلاب است.

علی اکبر قاسمی در گفتگویی با خبر شرق، ضمن تسلیت ایام عزاداری فاطمه زهرا(س)، دخت گرامی حضرت رسول اکرم (ص) و همسر مولا علی (ع)، ایشان را الگوی زنان اسلامی دانست. وی گفت : در روایتی از امام صادق(ع) نقل شده که: کُنیه دختر رسول خدا(ص) «امّ ابیها» بود و ایشان عزیزترین مردم نزد پیامبر اعظم (ص) بود.

دبیرحزب مردم سالاری خوسف در ادامه با اشاره به ورود شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس به منطقه خوسف و روستای مهدیه، این توفیق را پاداش ایمان قلبی مردم به انقلاب اسلامی و ولایت دانست. وی ادامه داد: همانطور که رهبری فرموده اند، زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از خود شهادت نیست.

قاسمی ادامه داد: شهدای هشت سال جنگ تحمیلی، به حق یادگار عشق و علاقه نسل اول جوانان انقلاب به امام خمینی (ره) است که جانشان را فدای امام، انقلاب و مردم ایران کردند. همان نسلی که انقلاب کردند و در برابر توطئه های داخلی از آن نهال تازه روییده دفاع کردندف جانشان را نیز در برابر توطئه های غربی در هشت سال جنگ تحمیلی فدای امام خود و آرمان های ایشان نمودند. و امروزه زنده نگه داشتن یاد شهدا نشانه علاقه مندان به امام(ره)، انقلاب و رهبری است و همه ما باید در این شرایط حساس از این هدیه انقلاب استفاده کنیم و مردم به سمت وحدت بیشتر و همدلی بین همه مردم هدایت کنیم.

وی افزود: “امروز شاهد هستیم که در کشور های منطقه توطئه های تکفیری صهیونیستی با همراهی و حمایت استکبار و کشورهای غربی در کشورهای اسلامی ریشه پیدا کرده و برخی از دولت های منطقه را از هم گسسته است به گونه ای که به جای حمایت از همدیگر در برابر تندروهای افراطی، برای کشتن و ریختن خون مسلمانان بی گناه از یکدیگر سبقت می گیرند. ”

در چنین شرایطی است که زنده نگه داشتن یاد شهدا به حفظ روحیه انقلابی نسل جدید ایران اسلامی کمک می کند. مسلماً در کشوری که روحیه انقلابی آن پس از ۴۰ سال همچنان زنده بماند، آن کشور در برابر تهدیدات خارجی و داخلی می تواند بیمه  باشد.

دبیر حزب مردم سالاری شهرستان خوسف با اشاره به تلاش های دشمن برای ایجاد تتفرقه بین توده های مردم افزود: امروز و در حالی که بسیاری از نوطئه های استکبار علیه مردم ایران نقش بر آب شده است، دشمن در تلاش است با ایجاد تفرقه و نفاق بین توده های مردم وابستگی های مردم به نظام و انقلاب و ولایت را سست کرده تا بتواند به نقشه های شوم خود دست یابد.

وی گفت: دشمن بعد از انقلاب اسلامی، بعد از شکست نقشه های شوم خود، اینک سراسیمه دست به هرکاری میزند تا بتواند آرمان های انقلاب را در بین نسل جوان و توده های مردم سست کرده تا در طی زمان بتواند دوباره تسلط خود را بر مردم ایران و منطقه بدست بیاورد.

این فعال سیاسی اضافه کرد: حال وظیفه همه مردم است تا با استفاده از این برگزاری یاد شهدا وحدت و همدلی خود را دوباره نشان داده و نقشه های دشمن را نقش بر آب نمایند.

قاسمی ادامه داد: برای نقشِ بر آب کردن نقشه های دشمن نباید دنبال ایجاد تفرقه باشیم و باید با صبر و تقوا با یکدیگر رفتار کنیم، چه بسا که دشمن به دنبال رفتارهای قهر گونه برخی از افراد در سمت های مختلف با مردمی از عقاید مختلف است تا بدین وسیله مردم را از انقلاب روی برگرانند .

دبیر حزب مردم سالاری شهرستان خوسف گفت: امام (ره) چنان جذابیتی در بین آحاد مردم داشت که تنها با اشاره ایشان همه مردم از همه قومیت ها و مذاهب برای دفاع از کشور و انقلاب، بسیج شده و تمام جهان را حیرت وا داشتند. امروز نیز عشق و علاقه مردم به رهبر انقلاب زبانزد بسیاری از رهبران جهان است که با حسرت به این علاقه مردم به رهبری  نگاه می کنند. حال چرا باید ما به جای استفاده از این ظرفیت استثنایی که در کشومان داریم به دنبال خلق تفرقه باشیم؟ چرا باید حرف هایی بزنیم که باعث شود مردم نسبت به انقلاب حتی یک لحظه فکر منفی داشته باشند؟

قاسمی ادامه داد: انقلاب، امام (ره)، مقام رهبری و شهدای این مملکت متعلق به یک نفر، یک گروه و یا یک جریان خاص نیست که برایش فخر بفروشد. مگر در ابتدای جنگ امام (ره) فرمودند که فقط یک گروه یا فقط یک جناح یا فقط یک مإهب یا فقط یک قوم باید به جنگ بروند؟ مگر شهید شدن برای انقلاب فقط یک گروه یا جریان ثواب دارد؟ یعنی این پدران و مادرانی که فرزندانشان را فدای انقلاب کردند، متعلق به یک گروه و یا جریان فکری هستند؟

سوال من این است که انقلاب ایجاد شد تا بتوانیم در چهارچوب های قانونی برگرفته از شریعت اسلام گفتمان های مختلف را انجام دهیم و ارزش بگذاریم یا فقط یک گروه و جریان انقلاب را برای خودش ثبت کند؟ مگر در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال و یا در مراسم میلیونی تشییع پیکر یار امام و رهبری، مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، فقط یک عده از مردم آمدند؟

دبیر حزب مردم سالاری شهرستان خوسف با بیان اینکه علیرغم مشکلاتی که در سال های گذشته با سوء مدیریت ها و تحریم های ناجوانمردانه به ما تحمیل شد و امروزه با تدبیردولت و رفع این تحریم ها، امید های مردم بازگشته است، باید تلاشمان این باشد که آستانه تحمل برخی از مسئولان را بالا برده تا خدای نکرده در جایگاهی قرار نگیریم که مردم را نسبت به دستاورد های نظام دلسرد کنیم.  باید یادمان باشد دشمنان این انقلاب در کمین هستند که کلیه موفقیت های دولتمردان در هر دولتی و همچنین کلیه مشکلاتی که برای مردم وجود دارد را به سوی عدم موفقیت تفکر انقلابی سوق دهند پس نباید برای آنها سوژه ای جدید برای حمله به انقلاب فراهم کنیم.