ریزش آوار در قنات شاخن، ۲ کشته بر جای گذاشت؛

ریزش آوار در قنات شاخن، ۲ کشته بر جای گذاشت؛

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی از ریزش دیواره قنات در روستای “شاخن” شهرستان بیرجند و “رومنجان” شهرستان خوسف خبر داد و گفت: در این حوادث دو نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، حسن شجاعی‌نسب در این باره اظهار داشت: ظهر روز گذشته با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر نیاز پلیسی و ریزش آوار در روستای “شاخن” شهرستان قاین بلافاصله مامورأن به محل اعزام شدند.

وی گفت: با حضور مأموران در محل مشخص شد فردی ۲۸ ساله به عنوان پیمانکار پروژه آبرسانی قنات “گرینجان” واقع در ضلع شمال روستای شاخن در چاله‌ای به  عمق پنج متری قنات در حال نقشه برداری بوده که چاله قنات ریزش کرده است و نامبرده زیر آوار گرفتار شده و فوت کرده است.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی با اشاره به تشکیل پرونده و رسیدگی به موضوع توسط پلیس افزود: با تلاش عوامل آتش‌نشانی جسد متوفی از محل خارج و مرگ وی توسط پرسنل اورژانس ۱۱۵ شاخن در محل تأیید شد که جسد متوفی به سردخانه منتقل شد.

وی افزود: دقایقی از حادثه اول نگذشته بود که حادثه‌ای دیگر مبنی بر ریزش قنات این بار در روستای “رومنجان” شهرستان خوسف به مأموران اعلام شد.

شجاعی‌نسب گفت: مأموران با حضور در محل حادثه مشاهده کردند فردی ۳۵ ساله که در قنات روستا در حال کار بوده فوت کرده است و آثار جراحت در سر متوفی مشهود است که در این رابطه نیز با هماهنگی مقام قضایی جسد متوفی برای مشخص شدن علت فوت به سردخانه بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند منتقل و پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد.