روحانی جواب‌رقبا را یک‎جا داد/ از افشای پرونده‌قالیباف درشورای‌امنیت تادادگاه‌روحانیت به ریاست رئیسی؛

روحانی جواب‌رقبا را یک‎جا داد/ از افشای پرونده‌قالیباف درشورای‌امنیت تادادگاه‌روحانیت به ریاست رئیسی؛

روحانی نیز در جمع بندی پایانی خود، ابتدا قالیباف را مخاطب قرار داد و خطاب به او با عتاب خاصی گفت: من اصلا مایل نیستم که بعضی از نکات را مطرح کنم. پرونده سال ۸۴ اقای قالیباف دستم من بود، اما نه تنها نگذاشتم منتشر شود که حتی با دبیرخانه شورای امنیت دعوا کردم که زمان انتخابات این نباید منتشر شود. من اگر این مردانگی را نکرده بودم، شما الان اینجا نبودید.

او ادامه داد: شما که طرحت همیشه لوله کردن بود و هر زمان به دبیرخانه می آمدید، می‎گفتید بگذارید من برم دانشجوها را لوله می کنم! شما که همیشه طرحت لوله کردن بود و همیشه می‌گفتید من این دانشجویان را ظرف دو ساعت لوله می‌کنم. اگر جلوی شما را نمی‌گرفتم که امروز دانشگاه‌ها پر از لوله بود. شما نمی‎خواهد در مورد اموال دیگران حرف بزنید. من اگر در تهران یک خانه بیشتر داشتم برای شما و اگر جایی تخلف شده است شما بروید شکایت کنید. آن زمین هم شما می‎دانید معوض چه بود، شما اگر برای زمین ناراحتید به طرقبه هم رسیدگی کنید که بببیند بستگان شما چه کردند.

روحانی در این میان رئیسی را نیز مخاطب قرار داد و به او گفت: نکته دیگری برای آقای رئیسی دارم، شما هر تهمتی می خواهید به من بزنید. شما رئیس دادگاه روحانیت هم هستید، باید پرسید که علما از شما چه کشیدند! آقای رئیسی، بالاخره دست شما باز است و می توانید همه علما را دستگیر کنید. اما از شما خواهش می‌کنم امام رضا را برای مردم بگذارید و امام رضا را جناحی نکنید! امام رضا برای همه شیعیان و همه مردم است، اگر نبات و پارچه سبز می خواهید برای فقرا بفرستید؛ بگذارید برای بعد از انتخابات. آقای رییسی با پول بیت المال و بودجه نظامی با ماشین ها برای تبلیغات شما نیرو می آورند، چرا با آنها برخورد نمی کنید؟ شما که قاضی هستید.

او ادامه صحبت هایش را رو به مردم ایران گفت و تأکید کرد: مردم ایران ما بر همان عهد ۴ سال پیش هستیم ما توانستیم بهانه ای که می توانست جنگ را ایجاد کند از بین ببریم. من حاضرم علوه بر تمام این تحریم هایی که این ۴ سال برداشتم، باقی تحریم ها را هم بردارم و عزت را به ایران و مردمش بازگردانم.

این کاندیدای ریاست جمهوری تأکید کرد: ما با هم عهد بستیم که به رشد برسیم و رسیدیم، ما با هم تعهد کردیم که تورم را کاهش دهیم این کار را کردیم. ما تعهد کردیم که در گندم خودکفا شویم و انجام دادیم. ما آب های مرزی را به سرزمین مان باز گردانیدیم. ما برای نجات کشور از خشکسالی قدم بر می‎داریم. ما با هم توانستیم جلوی خشک شدن دریاچه ارومیه را بگیریم. من به شما وعده دادم که به ایثارگرها و خانواده شهدا توجه بیشتر می کنم و معوقات از سال ۸۶ تا ۹۲ را دادیم. مردم ایران بدانید که عهد من با شما راستگویی و صداقت است.