رقابت‌های قوی‌ترین مردان ایران در قاین؛

رقابت‌های قوی‌ترین مردان ایران در قاین؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق و به نقل از ایسنا،رئیس هیات بدنسازی و پرورش‌اندام خراسان جنوبی گفت: شهرستان قاین بریا دومین سال متوالی میزبان رقابت‌های قوی ترین مردان ایران است.

محمد امین محمدپرست،اظهار داشت: خراسان جنوبی برای دومین بار میزبانی رقابت‌های قوی‌ترین مردان ایران در وزن +۱۰۵ کیلو گرم را برعهده گرفته که همچون دوره گذشته این مسابقات به میزبانی شهرستان قاین برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این امر فرصتی برای درآمدزایی و شناسایی پتانسیل‌های ورزشی و اجتماعی این خطه به شمار می‌رود، افزود: سطح ورزش بدنسازی و پرورش اندام خراسان‌جنوبی نیز از رشد خوبی برخوردار است.

رئیس هیات بدنسازی و پرورش‌اندام خراسان جنوبی تصریح کرد: این مسابقات طی روزهای ۲۸ دی ماه لغایت اول بهمن ماه در سه مرحله برگزار می‌شود.

محمدپرست ادامه داد: سطح آیتم‌های این رقابت‌ها برابر با مسابقات جهانی بوده و پیش بینی می‌شود از سطح کیفی بسیار بالایی برخوردار باشد.

وی ظرفیت هر استان در این رقابت‌ها را ۵ نفر عنوان کرد و گفت: ورزشکاران در مرحله مقدماتی ۲ آیتم غلط لاستیک ۴۰۰ کیلویی و سه گانه شامل؛ گوی ۲۰۰کیلویی روی سکو، وزنه ۲۶۰ کیلو گرمی ما بین پا به متراژ ۱۰ متر و کنده ۱۳۵ کیلو گرمی یک حرکت را، پشت سر می‌گذارند.

رئیس هیات بدنسازی و پرورش‌اندام خراسان جنوبی عنوان کرد: پس از آن در مرحله نیمه نهایی ۳ آیتم اسکات تعادلی به وزن ۴۵۰ کیلو گرم، چهارگانه و دمبل ۸۵ کیلو گرمی را پیش رو خواهند داشت.

محمدپرست گفت: نفرات برتر راه یافته به مرحله پایانی باید در آیتم‌های الوار ۴۵۰ کیلو گرمی با بند به متراژ ۲۰ متر، چهارگانه شامل؛ حمل چرخ عصاره به متراژ ۵ متر، چمدان ۳۶۰ کیلوگرمی به متراژ ۵ متر، حمل سیلندر به متراژ ۵ متر، حمل آدمک روی سکو به رقابت بپردازند.

وی اضافه کرد: در ادامه نیز مدعیان قهرمانی این دوره از رقابت‌های قوی‌ترین مردان کشور باید آیتم های لیفت ماشین مرده یا گاری، کنده رکوردی و ۲ عدد گوی ۱۸۰ کیلو گرمی را پشت سر بگذارند.

رئیس هیات بدنسازی و پرورش‌اندام خراسان جنوبی به حضور ۴ ورزشکارخراسان جنوبی در این رقابت ها اشاره کرد و گفت: با توجه به سطح بالای  ورزش بدنسازی و پرورش اندام در خراسان جنوبی ورزشکاران استان طی چند سال اخیر توانسته اند ۱۶ مقام آسیایی کسب کنند.

محمدپرست یادآور شد: امیدواریم این رقابت‌ها زمینه ساز حضور پررنگ تر اسپانسرها و حمایت کننده‌های مالی سطح استان باشد.

وی از اهداء پکیج سوغات استان به تمامی شرکت‌کنندگان در این رقابت‌ها خبرداد و خاطرنشان کرد: برای نفرات اول تا ششم رقابت‌های قوی ترین مردان ایران مبلغ ۱۷ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.