راه های خراسان جنوبی لغزنده است؛ هشدار به رانندگان استان:

راه های خراسان جنوبی لغزنده است؛

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: با توجه به بارندگی در برخی از راه های برون شهری استان که صبح روز پنجشنبه آغاز شد، برخی جاده ها لغزنده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، سرهنگ حسین رضایی افزود: هم اکنون شاهد بارندگی در محورهای بیرجند، قاین، زیرکوه، درمیان، سربیشه و درمیان هستیم که طبق پیش بینی هواشناسی از ظهر امروز در همه مناطق استان شاهد ریزش برف و باران خواهیم بود که تا ۴۸ ساعت آینده ادامه دارد.
وی با اشاره به لغزندگی معابر و جاده ها هنگام ریزش برف و باران به رانندگان توصیه کرد: هنگام تردد در راه های برون شهری خصوصا مناطق کوهستانی تجهیزات زمستانی اعم از زنجیر چرخ ،سوخت کافی و لباس گرم به همراه داشته باشند و قبل از حرکت از سالم بودن لاستیک های خودرو ،برف پاک کن ها و سیستم بخاری اطمینان حاصل کنند .
رئیس پلیس راه استان تاکید کرد : با توجه به این که جاده های استان لغزنده و شرایط جوی نامساعد است رانندگان هنگام رانندگی با احتیاط بیشتری حرکت کنند و ضمن رعایت فاصله طولی با خودروی جلویی از سفرهای غیر ضروری خصوصا در شب پرهیز کنند .
سرهنگ رضایی تصریح کرد :رانندگی در جاده های استان بدون زنجیر چرخ ممنوع خواهد بود و رانندگان در صورت امداد خواهی با تلفن ۱۱۰ تماس حاصل کنند .