راه‌اندازی نخستین سامانه اعلام زلزله در شرکت توزیع نیروی برق استان؛

راه‌اندازی نخستین سامانه اعلام زلزله در شرکت توزیع نیروی برق استان؛

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی از راه‌اندازی سامانه اعلام زلزله در مرکز دیسپاچینگ و فوریت‌های برق این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، مهندس هادی منصوریان با اعلام این خبر افزود: این سامانه برای نخستین بار در کشور در مرکز دیسپاچینگ و فوریت‌های برق خراسان جنوبی نصب و راه اندازی شد.

وی گفت: این سامانه در راستای افزایش آمادگی اکیپ‌های عملیاتی برای مقابله با حوادث طبیعی از جمله زلزله، شناسایی و حضور به موقع برای جلوگیری از گسترش خسارات وارده، همچنین راهبری مناسب گروه‌های عملیاتی راه اندازی شده است.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به قرار گرفتن استان خراسان جنوبی بر روی دو گسل فعال زلزله (سابقه زلزله‌های زیرکوه ، طبس، و…) جلسات توجیهی با مرکز زلزله نگاری خراسان جنوبی وابسته به مرکز ژنوفیزیک زلزله‌نگاری ایران برگزار شد.

منصوریان اطلاع از محل دقیق حادثه، شدت زلزله و برآورد خسارات احتمالی برای تعداد و امکانات اکیپ‌های اعزامی را از مزیت‌های راه اندازی سامانه فوق برشمرد.

وی ابزار امیدواری کرد: مرکز دیسپاچینگ، با استفاده از نرم افزارها و تکنولوژی‌های روز که در اختیار دارد، بتوانند در کمترین زمان و با بهترین کیفیت، خدمات رسانی به مشترکان را به انجام دهد.