رئیس شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی: معلم نباید دغدغه ای غیر از آموزش داشته باشد؛

رئیس شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی: معلم نباید دغدغه ای غیر از آموزش داشته باشد؛

سید علی اکبر پرویزی شامگاه شنبه در شورای آموزش و پرورش استان با تبریک مبعث رسول اکرم (ص) افزود: یکی از مباحث مهم مورد بررسی دولت تدبیر و امید در سه سال و نیمه گذشته ساماندهی شرایط مالی معلمان بوده است.
به گفته استاندار خراسان جنوبی معلمی که اخلاق تدریس می کند نباید درگیر مسایل خانوادگی برگرفته از مشکلات مالی باشد و دولت در این مدت به این نتیجه رسید که سرمایه گذاری در بخش آموزش هزینه نیست بلکه در دراز مدت باعث اشتغال و پیشرفت جامعه خواهد شد.
به گزارش ایرنا، پرویزی با تهنیت هفته معلم ابراز امیدواری کرد، روزی برسد که برنامه تجلیل و گرامیداشت یاد معلم از سیستم دولتی خارج شود و مردم به پاس زحمت های بی دریغ معلمان در این امر معنوی پیش قدم شوند.
وی اظهار کرد: هفته معلم زمان مناسبی برای قدردانی از مقام معلم است، مردم و نهادهای مربوط باید توجه داشته باشند که تعداد برنامه ها کم شود اما با کیفیت مناسب برگزار شود که در شان و منزلت معلم باشد زیرا برنامه های زیاد امکان حضور مسئولان و مردم را در این مراسم ها به دلیل مشغله های زیاد کم خواهد کرد و از کیفیت مراسم ها می کاهد.
وی تاکید کرد: با هماهنگی های انجام شده فرمانداران و معاونان استانداری در شهرستان ها برای پاسداشت مقام معلم شرکت خواهند کرد و مناطق محروم در اولویت قرار خواهد داشت.
استاندار خراسان جنوبی، با اعلام حضورش در برخی مراکز آموزشی در این ایام، بیان کرد: این مهم باید مورد توجه قرار گیرد که حضور مسئولان سالانه در مکان های خاصی صورت نگیرد بلکه به صورت چرخشی از تمام مراکز آموزشی استان دیدار کنند.
پرویزی با اشاره به اینکه طرح های ضروری آموزش و پرورش باید مورد بررسی قرار گیرد، افزود: در سال ۹۶ تمام طرح های نیمه تمامی که اولویت آموزشی دارند تکمیل خواهد شد و از پرداختن به طرح هایی که به نتیجه نمی رسد خودداری شود و در اولویت های بعدی قرار گیرد.
وی ادامه داد: استانداری در کمک به بخش های عمرانی آمادگی کامل دارد و از هیچ کمکی در این زمینه چشم پوشی نخواهد کرد.
وی در ادامه تاکید کرد: در ارتباط با طرح هدایت تحصیلی، آموزش و پرورش باید از مقطع هفتم یا همان اول دبیرستان اطلاع رسانی کند تا خانواده ها در موقع انتخاب رشته فرزندان خود با سردرگمی مواجه نشوند.