دومین نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

دومین نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی گفت: دومین نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی ۱۹ آذرماه در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، حسین عباس زاده، امروز ۱۳ آذرماه در نشست خبری از برگزاری دومین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی در خراسان‌جنوبی خبر داد.

وی اظهار کرد: نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی از ۱۹ آذرماه لغایت ۲۴ آذرماه در محل نمایشگاه بین‌المللی خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود که یک فرصت مناسب برای ارزیابی صنایع دستی خراسان‌جنوبی در مقایسه با سایر استان‌ها است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی بیان کرد:  تا امروز ۲۵ استان از ۳۱ استان کشور برای حضور هنرمندانشان در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند و منتظریم استان‌های ایلام، خوزستان، قم، آذربایجان غربی و قزوین نیز هنرمندان خود را معرفی کنند.

عباس‌زاده ادامه داد: یکی از تأکیدات ما در این نمایشگاه  تولید زنده محصولات صنایع دستی توسط صنعتگران این حوزه است چرا که موجب می‌شود مردم با سختی‌ها و مرارت‌هایی که هنرمند در مراحل تولید محصول متقبل می‌شود، آشنا شوند.

وی افزود: این نمایشگاه برای بازدید عموم از ساعت ۱۷ تا ۲۲ باز خواهد بود و صبح‌ها نیز برای هنرمندانی که از سایر استان‌ها مهمان خراسان‌جنوبی هستند بازدید از ابنیه تاریخی بیرجند و خوسف پیش‌بینی شده است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی یادآور شد: سال گذشته  در نمایشگاه صنایع دستی حدود ۶۰۰ میلیون تومان سفارس صنایع دستی داشتیم که یک فرصت بسیار بزرگ بود.

عباس‌زاده با اشاره به ثبت ۴ هزار صنعتگر فعال در حوزه صنایع دستی در خراسان‌جنوبی یادآور شد:  منسوجات سنتی، البسه سنتی، بافت‌های داری، گوهرتراشی، سفال‌گری، گیوه، حصیربافی و پلاس از جمله صنایع دستی خراسان‌جنوبی است.