دولت توجه ویژه ای به موضوع آبرسانی دارد؛ استاندار خراسان جنوبی:

دولت توجه ویژه ای به موضوع آبرسانی دارد؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ سیدعلی اکبر پرویزی، در جلسه بررسی مسایل و مشکلات آبرسانی روستایی، تانکرها و حقوق آبداران استان افزود: در حال حاضر ۴۰۰ روستا در استان با تانکر آبرسانی می شود.
وی تصریح کرد: مسئولان ذی ربط می توانند از ظرفیت و پتانسیل دهیاران و دهیاری ها ی استان نیز در این زمینه به نحو مطلوب استفاده کنند.
وی به برگزاری جلسه شورای عالی آب کشور با دستور کار انتقال آب از دریای عمان به استان های مرکزی کشور اشاره کرد و افزود: در این جلسه، مسائل و مشکلات استان از حیث آب شرب، کشاورزی و صنعت و معدن به سمع و نظر مسئولان کشوری از جمله معاون اول رئیس جمهوری رسانده شد و دستور لازم در این زمینه نیز از سوی آقای جهانگیری صادر شد.
وی با بیان اینکه در بودجه سال آینده ۹۶ بودجه مناسبی در حوزه آبرسانی پیش بینی شد، گفت: امید است بتوانیم از این اعتبار، سهم قابل توجهی با توجه به مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد برای خراسان جنوبی جذب شود.
وی به سفر دکتر نوبخت به استان اشاره کرد و افزود: با پیگیری های مستمر و جدی که در این زمینه صورت گرفت، به دستور ایشان مقرر شد ۱۰۰ در صد اعتبار سفر وی به استان خصوصا حوزه آبرسانی روستایی تخصیص داده شود.
وی ادامه داد: در جلسه اخیر هیات دولت، مبلغ یک هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای جبران خسارات ناشی از سرمازدگی به بخش کشاورزی در استان خراسان جنوبی با اولویت محصولات زعفران و انار در شهرستان های فردوس،بشرویه و سرایان اختصاص یافت.
وی به نوسازی شبکه آبرسانی در شهرها و روستاهای استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر، بیش از ۲۰ درصد از منابع آبی به دلیل فرسودگی شبکه و یا استفاده نادرست از آب، هدر می رود منابع آبی وجود دارد که با نوسازی و اصلاح شبکه آبرسانی، می توان جلوی بخش اعظمی از هدر رفت آب را گرفت.
در این جلسه که با حضور مسئولان ذی ربط استان برگزار شد، مسائل و مشکلات مربوط به حوزه آبرسانی روستایی، تانکرها و نیز حقوق آبداران به صورت موردی و دقیق مورد بحث و بررسی قرار گرفت.