دولت توجه ویژه ای به مطالبات رهبری در مساله اقتصاد مقاومتی دارد؛ امام جمعه زاهدان:

دولت توجه ویژه ای به مطالبات رهبری در مساله اقتصاد مقاومتی دارد؛

آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان با تاکید بر مسئولان برای ارائه گزارش درباره اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: دولت ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را شکل داده و اولویت ها را بازنگری و به تمام دستگاه های مرتبط ابلاغ کرده است.
امام جمعه زاهدان ادامه داد: مسئولان نیز با سفر به استان ها بر پیشرفت برنامه اقتصاد مقاومتی نظارت داشته اند.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: بر پایه ارائه گزارش اقتصاد مقاومتی ۱۶۲هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه های کوچک واگذار و نسبت به رفع موانع مالی آنها اقدام شده است و واحدهای صنعتی کوچک و متوسط فعالیت خود را از سر گرفته اند به طوری که در تمام استان های کشور تحول خوبی را در این رابطه شاهد هستیم.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: مسئولان باید در روزهای پایانی سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، مردم را از اقدامات صورت گرفته آگاه سازند.
آیت الله سلیمانی اظهار داشت: در سال ۹۵ صادرات غیر نفتی ۲۵ درصد رشد داشته و هم اینک وضعیت اقتصاد کشور به گونه ای پیشرفت کرده که وابستگی به درآمدهای نفتی کاهش یافته است.
نمایند مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان های سیستان و بلوچستان و کرمان توسعه اقتصاد دانش بنیان به برکت دانشگاه ها و بهبود تراز کشاورزی و ایجاد امنیت غذایی، بهبود صادرات نسبت به واردات و افزایش تولیدات در بخش کشاورزی را از نتایج اجرای اقتصاد مقاومتی برشمرد.
امام جمعه زاهدان گفت: رهبر معظم انقلاب بر پایه گزارشات ارائه شده از زحمات دولت و دولتمردان قدردانی کردند و افزودند آثار مساله اقتصاد مقاومتی را باید بر سرسفره مردم مشاهده کنیم.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به سفر رئیس جمهوری آذربایجان به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار به رئیس جمهوری آذربایجان که ۹۵ درصد مردم آن مسلمان هستند که ۸۵ درصد این آمار را شیعیان و ۱۵ درصد را اهل سنت، مسیحی و یهودی تشکیل می دهند، رهنمودهایی ارائه کردند.
آیت الله سلیمانی ادامه داد: با توجه به اینکه این کشور با ایران اسلامی پیوند و قرابت دینی و مذهبی دارد و بیشتر مردم آن نیز شیعه هستند، رهبری به رئیس جمهوری این کشور رهنمودهایی را ارائه کردند که برای حکومت آذربایجان کلیدی و بسیار حیاتی است.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: با وجود اینکه تنها پنج درصد مردم کشور آذربایجان غیر مسلمان هستند اما متاسفانه به نوعی این درصد غلبه فکری بر آن کشور دارند.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: در این ملاقات رهبر معظم انقلاب توجه به خواسته های دینی مردم آن هم در کشوری که ۹۵ درصد آن را مسلمانان تشکیل می دهند بسیار مهم خواندند و افزودند دولت باید در مقابل خواسته های مردم خاضع باشد زیرا همراهی دولت با مسائل دینی و اعتقادی مردم جزو اقتدار یک حکومت است.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان های سیستان و بلوچستان و کرمان اظهار داشت: بر اساس بیانات رهبری، مساله دیگر بسیار مهم برای آذربایجان رژیم صهیونیستی است که جز بدبختی چیز برای مردم ندارد و دولت آذربایجان باید مواظبت کند این رژیم در کشورش جای پا باز نکند.
امام جمعه زاهدان گفت: نکته دیگر مورد توجه رهبر معظم انقلاب، لزوم پشتگرمی دولت از مردم است زیرا اگر به قدرت مردمی اعتماد و اتکا کند نیازی به نرمش در مقابل حکومت های بیگانه ندارد.
آیت الله سلیمانی اضافه کرد: اگر چنین رابطه ای میان حکومت و مردم باشد به طور قطع مردم پشتیبانی لازم را از آن حکومت انجام خواهند داد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: لزوم افزایش سطح روابط اقتصادی میان ایران و آذربایجان با توجه به مشترکات مذهبی، فرهنگی و زبان مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.
عضو مجلس خبرگان رهبری به امضای ۲۰ سند همکاری میان تهران و باکو اشاره کرد و گفت: با وجود تلاش دشمن برای قطع ارتباط میان ایران و آذربایجان روابط اقتصادی میان این ۲ کشور رو به افزایش است.
آیت الله سلیمانی با اشاره به جشن احسان و نیکوکاری که کمیته امدادامام خمینی(ره) همه ساله برپا می کند از تلاش ها و اقدامات موثر این نهاد قدردانی کرد و اظهار داشت: کمیته امداد مطمئن ترین نهاد برای رساندن کمک های مردمی به نیازمندان واقعی است.