دولت تدبیر و امید توانسته است تورم را از ۴۰ درصد به ۸ درصد برسانیم/ بعد از برجام، ۷۰۰ هزار شغل ایجاد شد؛

دولت تدبیر و امید توانسته است تورم را از ۴۰ درصد به ۸ درصد برسانیم/ بعد از برجام، ۷۰۰ هزار شغل ایجاد شد؛

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شورای اداری استان، اظهارکرد: با توجه به این که بیرجند شهر دانشجویی است لذا وظیفه می دانیم علاوه بر فعالیت‌های وزارت خانه در ارتباط با اشتغال نیز اقداماتی انجام دهیم.

 وی افزود: ما به دنبال این هستیم در این بستر خوبی که در شبکه فراهم شده و دو فاز شبکه اطلاعات را افتتاح کردیم بتوانیم کسب و کارهای الکترونیکی را راه اندازی کنیم و از بخش خصوصی در این خصوص دعوت به همکاری می کنیم چراکه درآمد و بازدهی آنها بیشتر خواهد بود.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امیدوارم بتوانیم در این استان با توجه به فارغ التحصیلانی که دارد طرح تکامو را انجام دهیم و با هماهنگی که با وزیر کار انجام می دهیم اجرا کنیم.

 واعظی با بیان اینکه حوزه آی سی تی بازاری رو به رشد است؛ در ابتدای دولت ۱۳ هزار میلیارد بود که الان به ۴۰ هزار میلیارد رسیده است، گفت: امید است که توسعه یابد و بنای ما بر این است که تا پایان دولت ۱۱۰۰ میلیارد دیگر سرمایه گداری کنیم.

 وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یکی از اصول جدی دولت است، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور دستور داده اند که مدیران، سیاست های اقتصاد مقاومتی را به عنوان یک اصل قرار دهند.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: در جلسه اول و دوم دولت در یک ماه گذشته فقط بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردیم و مهمترین موضوع در سال جاری است

 واعظی عنوان کرد: ما امیدواریم که بتوانیم آنچه مورد نظر مقام معظم رهبری است را اجرا کنیم چراکه می تواند تحول ایجاد کند.

 وی با اشاره به اینکه در دولت هدف گذاری های مختلفی در بحث فرهنگ و امنیت کرده ایم و به بخشی رسیده است، افزود: آنچه مهم بود بحث ثبات، ارزش، آرامش و هم بستگی بین قوای سه گانه بود زیرا بدون هم نمی توانند کشور را اداره کنند.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهارکرد: هر کس فکر کند که این کشور فقط می‌تواند توسط یک حزب و گروه اداره شود اشتباه فکر می کند و باید یک هم بستگی خوبی بین ملت و قوای سه گانه باشد و این سیاستی است که دولت از ابتدای کارش استفاده کرده است.

 واعظی گفت: کسانی که در دور میز دولت نشسته اند از همه اقشار هستند و شایستگی مطرح بوده است.

 وی بیان کرد: در این فضای همکاری دولت توانست کارهای خوبی انجام دهد.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ما همواره از ابتدای دولت تشکر کردیم و اگر رهنمودهای مقام معظم رهبری نبود تیم مذاکره نمی توانست با این قدرت با پنج کشور پر قدرت مذاکره کند.

 واعظی تصریح کرد: ما آنچه توفیق کسب کردیم که عزتمان بیشتر شده و قدرت داریم به خاطر این است که همه باهم کار کردیم و نباید کسی فکر کند چون این کار دولت است مخدوشش کنیم و دولت کار گذار است و امروز بستر فراهم شده است.

 وی با تاکید بر اینکه وقتی در نعمت امنیت زندگی می کنیم قدرش را نمی دانیم، افزود: باید به کشورهای اطراف خود نگاه کنیم و این امنیت، نعمت بزرگی رای ما است.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: امروز همه همسایه‌های منطقه به دنبال این هستند که مشکل منطقه با ایران حل شود و آنچه امنیت، تعامل و اقتدار داریم نعمت بزرگی است و سرمایه بزرگی است که باید همه قدرش را بدانیم.

 واعظی گفت: امروز نتوانستیم همه هدف گذاری‌هایی که برای مسائل اقتصادی شده حل کنیم اما امید داشتیم که این دولت متعلق و برای مردم است و هیچ مشکلی برای برنامه ها نداریم.

 وی افزود: دکتر روحانی اعتقاد داشته که دولت متکی به مردم است؛ همین که توانستیم تورم کشور را از ۴۰ درصد به زیر هشت درصد برسانیم بسیار خوب است.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: ما تلاش کردیم تورم را پایین بیاوریم و خیلی تلاش شد که رونق به وجود آید.

 واعظی افزود: سال بعد از تحریم، سال ۹۵ بوده و اگر مولفه ها را تحلیل کنید؛  ۷۰۰ هزار شغل ایجاد کردیم و این گام بسیار خوبی است.

 وی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم طبق هدف گذاریمان پیش برویم با ایجاد یک میلیون شغل این بیکاری هفت، هشت ساله گذشته را جبران می کنیم.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اگر برای فرزندان شغل ایجاد شود جلوی آسیب‌های اجتماعی گرفته می شود و امسال باید مهترین کارمان معیشت مردم باشد و باید برای معیشت مردم گام های جدی تری برداریم.

 واعظی افزود: هدف گذاری خوبی بین مجلس و دولت انجام شد تا به طبقه محروم جامعه بتوانیم به صورت قابل توجهی پرداختی های آنها را افزایش دهیم.

 وی یادآورشد: تحول بسیار خوبی است که تمام کسانی که تحت پوشش کمیته امداد هستند درآمدشان بالا می رود اما باید شغل ایجاد کنیم.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: دو انتخابات بسیار مهمی پیش رو داریم که ما می‌توانیم در معیشت مردم تغییر ایجاد کنیم و با همدلی مردم در ابتدای دولت رشدمان منفی بود و بعد تقویت شد و امسال با محاسبه ای که شد امسال بالای هفت رشد اقتصادی داریم.

 واعظی تاکید کرد: امید است این جوانه اقتصاد در سال ۹۵ در سال ۹۶ و ۹۷ به بار بنشیند.

 وی گفت: مردم می فهمند و نمی خواهند و عملکردها را که می بینند می دانند به چه کسانی رای می دهند و این مردم، ملتی هستند که می تواند پشت رهبر باشد و خودش مشکلات را حل کند.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: باید این سیاست را دنبال کنیم که از فرصت‌ها از جمله انتخابات استفاده کنیم تا اقتدار خود را نشان دهیم و امید است که با هم این کشور را بسازیم.

 واعظی گفت: مهم نیست که چه کسی انتخاب می شود مهم این است که به انتخابات قانونی  و پرشور داشته باشیم و تخریب نکنیم و کاندیداها برنامه های خود را بگویند.

 وی تاکید کرد: امید است آنچه مربوط به استان است با اولولیت، همدلی و جلساتی برگزار کنیم و مشکلات را حل کنیم.