دوره آموزشی طرح«خادم»درشهرستان قاینات برگزار شد؛ رئیس جمعیت هلال احمر قاینات :

دوره آموزشی طرح«خادم»درشهرستان قاینات برگزار شد؛

رئیس جمعیت هلال احمر قاینات گفت: دوره آموزشی طرح «خانواده آماده در مخاطرات» با عنوان خادم برای آموزش امدادگران در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از ایرنا، جواد یوسفی افزود: در این دوره آموزشی ۴۰ نفر از امدادگران شهرستان های قاینات ، فردوس و طبس شرکت کردند که آموزش های تئوری و عملی در مدت دو روز (روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ) ارایه و در پایان آزمون برگزار می شود.
وی در خصوص طرح «خادم» اظهار کرد : هدف از اجرای این طرح آموزش خانوادههاست و در واقع خانواده ها، جامعه هدف اصلی این طرح هستند که داوطلبان جمعیت هلال احمر با مراجعه به درمنازل ، شاخص های آمادگی در برابر مخاطره را به آنها آموزش می دهند ، و در اجرای این طرح به دنبال این هستیم که در هر خانواده یک امدادگر تربیت کنیم.
یوسفی با بیان اینکه این طرح در ۱۲ مرحله اجرایی می شود ، گفت: ۲مرحله از این طرح در سه ماهه آخر سال ۹۵ و بقیه مراحل در سال ۹۶ انجام خواهد شد و خواستار همکاری مردم در اجرای این طرح شد.
یوسفی اضافه کرد : ۵۰۰ خانوار در شهرستان قاینات توسط ۱۰ نفر از امدادگرانی که موفق به قبولی در این دوره آموزشی شوند ، تحت پوشش طرح «خانواده آماده در مخاطرات» با عنوان خادم قرار می گیرند.
رییس جمعیت هلال احمر قاینات گفت : مناطق آسیب پذیر از اولویت های اجرای طرح است که تشخیص این مناطق بر عهده کمیته خادم در شهرستان است.