دعای مردم بیرجند برای نزول بارش رحمت الهی

دعای مردم بیرجند برای نزول بارش رحمت الهی

مردم بیرجند در مصلی‌المهدی(عج) ‌برای ‌بارش باران دور هم جمع شد‌ند تا از خالق خود نزول باران را بر این خطه از کویر طلب کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق  زمین تشنه در انتظار باران است و مردم خراسان جنوبی و شهرستان بیرجند چند سالی است که خشکسالی‌های پیاپی را تجربه کرده است و امروز در انتظار آمدن باران با معبود راز و نیاز می‌کنند.

در حالی که در فصل زمستان به سر می‌بریم اما آسمان کویری بیرجند هم چنان آفتابی بوده و تمایلی برای بارش باران ندارد، در حالی که کشاورزان زمین‌های کشاورزی‌شان بی آب بوده و برای رشد محصول خود از خداوند طلب باران دارند.

برخی از مردم مومن و خداجوی شهرستان بیرجند با زبان روزه خود را به مصلی المهدی(عج) رسانده تا بار دیگر با چشمانی همراه با اشک از خالق خود تقاضای بارش رحمت الهی کنند.

امروز تا چشم کار می‌کردند زن و مردم، پیر و جوانی آماده بودند در قنوت دستانشان از خدواند طلب باران کنند چرا که کویر خراسان جنوبی تشنه است.

زمین‌های کویری از تشنگی روز به روز دچار فرونشست‌هایی می‌شود و مردم این استان درچند روز گذشته با پختن نذری برای بارش رحمت الهی دعا کردند.

حجت‌الاسلام سید محمدباقر اسدی در خطبه‌های نماز باران شهرستان بیرجند اظهار داشت: خداوند انسان را آزمایش می‌کند در وقتی که اعمال زشتی سر می‌زند و به کم کردن ثمرات و بسته شدن خزاین خیر رقم می‌خورد.

وی با بیان اینکه باید از اعمال زشت خود برگردیم و توبه و استغفار کنیم گفت: خشکسالی، زلزله و بلایای طبیعی از جمله آتش سوزی ساختمان پلاسکو و سوختن و غرق شدن کشتی همه تلنگر و تذکری برای ما است تا متذکر شویم.

استاد حوزه علمیه گفت: باید با دعا از خدا درخواست طلب باران کنیم و از گناهان خود استغفار داشته باشیم چون استغفار از درگاه خداوند بدون تاثیر نخواهد بود.

اسدی با اشاره به خطبه امام علی(ع) در نهج البلاغه افزود: بدانید زمینی که شما را بر پشت خود حمل می‌کند و آسمانی که بر سرتان سایه گسترده است فرمانبردار شما خداست و اگر برکات خود را بر شما ارزانی می‌دارند به آن سبب نیست که بر شما دل می‌سوزانند یا می‌خواهند به شما تقرب جویند یا از شما امید خیری دارند بلکه خداوند آن دو را فرمان داده که به شما سود رسانند و آن دو هم اطاعت کرده‌اند خداوند زمین و آسمان را برای مصالح شما برپای داشته و آن دو برپای ایستاده‌اند.

مردم زحمتکش بیرجند در قنوت نماز امروزشان گفت: “خداوندا بارش رحمت خود را بر سر این مردم نازل کن و دل همه مردم سرزمین‌مان را شاد گردان”.