در پنجمین سفر وزیر بهداشت بیمارستان آموزشی، پژوهشی و درمانی رازی بیرجند افتتاح شد؛

در پنجمین سفر وزیر بهداشت بیمارستان آموزشی، پژوهشی و درمانی رازی بیرجند افتتاح شد؛

ساخت این بیمارستان به عنوان بزرگترین پروژه درمانی خراسان جنوبی در سال ۱۳۸۴ مصوب و عملیات ساخت آن سال ۸۶ در زمینی به مساحت ۲۲ هزار مترمربع در هفت طبقه آغاز شد و هم اکنون پس از ۱۰ سال انتظار مردم، فعالیت این بیمارستان شروع شد.
در حال حاضر در استان ۱۳ بیمارستان به صورت فعال مشغول ارایه خدمت هستند که ۱۱ بیمارستان با ۹۲۰ تخت فعال، زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی بیرجند است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم در حاشیه افتتاح این بیمارستان گفت: ۱۰۰ درصد تجهیز این بیمارستان توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین شده است.
دکتر کاظم قائمی جمعیت برخوردار از این بیمارستان را یک میلیون نفر ذکر کرد، افزود: برای راه اندازی این بیمارستان ۷۲۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.
تجهیز این بیمارستان از ششم مردادماه امسال با تحویل وسایل فنی و با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی بیرجند آغاز شد.
با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه ۱۶ اسفند ماه، سه پروژه شامل بیمارستان آموزشی، پژوهشی و درمانی رازی و مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی در بیرجند و اورژانس بیمارستان شهدای شهر قاین افتتاح و عملیات اجرایی ۱۰۱ پروژه بهداشتی درمانی در خراسان جنوبی آغاز می شود.
خراسان جنوبی با حدود ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۱۱ بیمارستان در ۱۱ شهرستان استان است که با ۹۵۰ تخت بیمارستانی فعال به بیماران خدمات دهی می کند.
سفر دکتر قاضی زاده هاشمی روز دوشنبه ۱۶ اسفندماه ۹۵ به خراسان جنوبی پنجمین سفر وی به این استان در دولت تدبیر و امید است.