درخشش دانش آموزی از  قاین درمسابقه دوسالانه بین‌المللی نقاشی؛ در هشتمین مسابقه‌ دوسالانه‌ بین‌المللی ‌نقاشی:

درخشش دانش آموزی از قاین درمسابقه دوسالانه بین‌المللی نقاشی؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق و به نقل از نشربه نسیم قائن؛ هشتمین مسابقه و نمایشگاه دو سالانه بین‌المللی نقاشی کودکان و نوجوانان با موضوع  «آب» و «آزاد» و با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان سراسر جهان با راه‌های صرفه‌جویی در مصرف آب و آشنایی با پیامدهای ناشی از وقوع بحران آب، از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شده است.
با برگزاری مراسم تقدیر از برگزیدگان هشتمین مسابقه و نمایشگاه دو سالانه بین‌المللی نقاشی کودکان و نوجوانان تهران، سه عضو موفق کانون خراسان جنوبی در این مراسم به عنوان افرادبرگزیده معرفی شدند.
بر همین اساس از بین ۵هزارو۷۴۰ اثر نقاشی رسیده به دبیرخانه این جشنواره،  از ۴۰ کشور جهان و   ۲۹  استان کشور عضوکانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان شهرستان قاین با کسب مدال نقره یکبار دیگر در بین اعضای کانون خراسان جنوبی افتخار آفرین شد.
یکتا سادات میرحسینی عضو ۸ ساله مرکز فرهنگی هنری قاین و حجت الهام بخش عضو ۱۰ ساله مرکز فرهنگی هنری بشرویه جزء کودکانی بودند که در این مسابقات موفق به کسب مدال نقره شدند
هم‌چنین دراین مسابقات  به اثرنقاشی عاطفه دهقانی عضو ۹ ساله مرکز فرهنگی هنری شماره یک و فراگیر بیرجند مدال برنز این مسابقه بین المللی تعلق گرفت.
یکتاسادات میرحسینی از اعضای فعال و کتابخوان کانون قاین است که طی ۲سال عضویت در کانون در کارگاههای مختلف نقاشی حضوری فعال داشته وجزء یکی از اعضای فعال کانون شهرستان قاین است.
سهم کودکان و نوجوانان ایرانی از مجموع ۵۴۲ جایزه توزیع شده دراین مسابقات ، بیش از همه کشورهاست و آن‌ها توانستند با کسب، ۲۵ نشان طلا، ۳۴ نقره و۲۰ برنز جایگاه نخست این رقابت را از آن خود سازند و ۴۶۳ نشان در بین ۳۹ کشور دیگر توزیع شد.
ثار برگزیده هشتمین مسابقه دو سالانه بین‌المللی نقاشی کودکان و نوجوانان با موضوع «آب» و «آزاد» از ۱ تا ۱۴ دی ۱۳۹۵ از ساعت۸:۳۰ تا ۱۶ در قالب یک نمایشگاه در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون در تهران، خیابان فاطمی، خیابان حجاب در معرض بازدید علاقه‌مندان قرار گرفته است.