درآمد ۵ میلیارد ریالی صنعت گردشگری استان در دومین نمایشگاه صنعت گردشگری مدیر کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی گفت: میزان فروش صنایع دستی در نمایشگاه صنایع دستی از مرز 500 میلیون تومان گذشت و رکورد تازه ای ازخود به جای گذاشت.

درآمد ۵ میلیارد ریالی صنعت گردشگری استان در دومین نمایشگاه صنعت گردشگری

علی رمضانی، مدیر کل میراث فرهنگی استان خراسان جنوبی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارکرد: دومین نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی استان خراسان جنوبی از۱۹ تا ۲۳ آذرماه با حضور هنرمندان و صنعتگران بومی استان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و همدان در محل نمایشگاه بین المللی استان برگزار شد.

وی بیان کرد: این نمایشگاه ۱۰۵ غرفه داشت که ۱۰ غرفه آن مربوط به استان های دیگر بوده و بقیه در اختیار هنرمندان خود استان بوده است و  میزان فروش صنایع دستی در این نمایشگاه از مرز ۵۰۰ میلیون تومان گذشت و رکورد تازه ای ازخود به جای گذاشت.

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی در خصوص آمار فروش دومین نمایشگاه منطقه ایی صنایع دستی استان که طی چند روز اخیر برگزارشد گفت: از این میزان فروش در این نمایشگاه ۳۶۲ میلیون تومان به صورت نقدی خریداری شده و  ۲۰۰ میلیون تومان هم ثبت سفارش صنایع دستی بوده است.

رمضانی تصریح کرد: در این نمایشگاه چهار سیاه چادر از شهرستان  های بیرجند،نهبندان، خوسف و سرایان برپا شده که فروش سوغات محلی در آنها بیش از ۵۰ میلیون تومان بوده است.

وی ادامه داد: بیشترین فروش مربوط به بافته های داری ( بیرجند و قاین)، سفال و سرامیک( بیرجند و قاین)، رو دوزی های سنتی ( سربیشه)،زیور آلات سنتی، سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی می‌باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی اظهار کرد:هدف از برگزاری این نمایشگاه بازاریابی، عرضه محصولات و شناسایی بازار های برای ارائه محصولات ،ایجاد یک رقابت سالم در زمینه صنایع دستی و … بوده و این نمایشگاه همچنین زمینه ای خواهد بود که صنعتگران صنایع دستی سراسر منطقه با محصولا یکدیگر آشنا شوند و حتی می‌تواندیک کار گاه آموزشی برای آنها باشد.

رمضانی تاکید کرد: برگزاری این نمایشگاه باعث تمایل بین صنعت گران و رقابت بین آنها می شود و همچنین باعث از بین رفتن واسطه ها شده و صنعتگران می توانند به عرضه مستقیم تولیدات خود بپردازند.

وی افزود: ما در تلاشیم تا با برنامه ریزی منسجم برپایی نمایشگاه سال بعد را از همین ایام آغاز و سیاست گذاری های آن را برای رسیدن به موفقیت بیشتر بری عرصه صنایع دستی ایران و هنرمندان ارزشمند فعال در این عرصه ادامه دهیم.