خیران تهرانی ۶ مدرسه در خراسان جنوبی ساختند؛

خیران تهرانی ۶ مدرسه در خراسان جنوبی ساختند؛

ا همت موسسه خیریه جامعه یاوری فرهنگی ۶ مدرسه و فضای آموزشی در مناطق محروم استان خراسان جنوبی افتتاح می‌شود. این مدارس با هزینه خیران تهرانی و با مشارکت سازمان نوسازی مدارس ساخته شده‌اند.

به گزارش خبر شرق، رضا درمان، مدیرعامل جامعه یاوری دراین باره گفت: برای ساخت این مدارس اعتباری نزدیک به ۵۰۰ میلیون تومان توسط خیرین هزینه شده است، فضاهای آموزشی تازه ساخته شده در استان خراسان جنوبی شامل یک دبیرستان، یک هنرستان ۶ کلاسه، دو سالن کارگاهی، دو سالن چند منظوره خواهد بود که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، ۴ و ۵ اسفندماه افتتاح می‌شوند.

وی با اشاره به سابقه ۳۳ ساله این موسسه در مدرسه‌سازی در مناطق محروم گفت: جامعه یاوری تاکنون ۸۵۳ پروژه مدرسه‌سازی را در سراسر کشور اجرا کرده که در استان‌های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان و… قرار دارند.

به گفته درمان پیش از این حدود ۴۰۰ مدرسه در مناطق محروم خراسان جنوبی توسط خیرین جامعه یاوری ساخته شده است، فضاهای آموزشی جدیدی که در این استان به بهره‌برداری می‌رسند در مناطق سرایان، خضری (از توابع قائنات)، قائن، روستای منبع آب (از توابع بیرجند) و روستای نوفرست (از توابع سربیشه) قرار دارند.

گفتنی است جامعه یاوری همچنین در روز ۴اسفندماه یک خوابگاه دانش‌آموزی را در منطقه محروم سرایان کلنگ‌زنی خواهد کرد. هدف از ساخت این خوابگاه اسکان دانش‌آموزانی است که به دلیل بعد مسافت به مدرسه دسترسی نداشته یا ناچار به ترک تحصیل شده‌اند.