خط قرمزی وجود ندارد! با جدیت و حساسیت پیگیری و نتیجه را گزارش دهید؛ رویکری متفاوت از دولت تدبیر و امید:

خط قرمزی وجود ندارد! با جدیت و حساسیت پیگیری و نتیجه را گزارش دهید؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، بدنبال تهیه گزارشی توسط مؤسسه دیدبان شفافیت و عدالت با عنوان « گزارش عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با حکم جریمه وضع شده برای شرکت کره ای “  ال جی” »  و ارسال آن به معاون اول رییس جمهور، جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دستور رسیدگی صادر کردبر اساس این گزارش جهانگیری در  پی نوشت گزارش مذکورخطاب به مشاور خود مینویسد :

« جناب آقای پالیزدار
البته برخی عبارات بر علیه وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت قبول و اخلاقی نمی باشد. ولی موضوع مهمی مطرح شده است. با جدیت و حساسیت پیگیری و اقدام لازم بنمایید و نتیجه را گزارش دهید»

لازم به یادآوری است احمد توکلی نماینده پیشین مجلس، هفته قبل در نامه ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور نسبت  به مواضع وزیر صنعت هشدار داده بود. در بخش هایی از نامه دیده بان شفافیت وعدالت آمده بود: البته با تأسف باید گفت مصادیق چنین مواضع فسادپروری در دوران وزارت جناب آقای نعمت زاده، کم نبوده و نیست اما از جنابعالی به عنوان رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی انتظار می‌رود بر اساس مفاد بند ۱۹ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، در خصوص چنین بدعت‌هایی که در کنار غیرقانونی بودن، مصداق بارز «زمینه‌های فسادزا» محسوب می‌شود (اگر خود نتیجه مناسبات مفسدانه نبوده باشد) موضع و اقدام مناسب اتخاذ نمایید.

حالی در ابتدای امر جای تشکر است از آقای توکلی که نقد خویش (چه درست و چه غلط) را در چهارچوب قانون و در کمال عقل، منطق و اخلاق و ادب تقدیم دولت نموده اند.

تشکر دوم ما از دکتر جهانگیری معاونت اول دولت است که نسبت به این گزارشات به این گزارشات حساس بوده و دستور پیگیری صریح و دقیق و بدون قید محرمانه بودن می دهند.

یادمان نرفته است تنها چند بهار قبل، فردی می گفت: ” کابینه خط قرمز است؛ و هرکس به ان دست اندازی نماید… ”

امیدواریم دوستان دلواپس ما با الگو قرار دادن آقای احمد توکلی ، ضمنرعایت اخلاق و انصاف در برخورد دو دولت با اتهامات وارد شده به اعضای خویش نسبت به گزارش صحیح و شفافی اقدام نمایند که مجبور نشوند پس از چندی و در سکوت، زحمت حذف ان مطالب را از سات های خود بر دوش کشند.