خریداری  ۱.۵ تن زعفران به صورت حمایتی در استان؛

خریداری ۱.۵ تن زعفران به صورت حمایتی در استان؛

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به حساب بهره برداران زعفران واریز شده است،گفت: تاکنون یک و نیم تن زعفران از کشاورزان خراسان جنوبی به صورت حمایتی خریداری شده است.

به گزارشپایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، مهدی عصمتی پور با اعلام این خبر افزود: از ابتدای خرید تاکنون ۱۸۰ تن پنبه به صورت تضمینی در خراسان جنوبی خریداری شده است.

وی افزود: از میزان پنبه تضمینی خریداری شده ۸۴ تن پول آن نقدا به کشاورزان پرداخت شده است که به مبلغ ۲۷۳ میلیون تومان است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در این مدت ۳ هزار تن پنبه به صورت توافقی از کشاورزان خراسان جنوبی خریداری شده و شهرستان‌های سرایان و بشرویه قطب تولید پنبه در استان خراسان جنوبی است.

عصمتی پور با اشاره به خرید حمایتی زعفران در خراسان جنوبی افزود: از ابتدای خرید زعفران در قالب حمایتی در استان خراسان جنوبی تا کنون یک و نیم تن زعفران به صورت حمایتی از کشاورزان خراسان جنوبی خریداری شد.

وی با بیان اینکه ۴۰ درصد مبلغ خریداری شده به صورت نقدی پرداخت می‌شود، اظهار داشت: ۶۰ درصد هم طی سه ماه به حساب بهره برداران واریز می‌شود که مبلغ پرداختی تاکنون یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: خرید حمایتی زعفران از بهره برداران از نوع زعفران پوشال و سرنگین است که کیلویی ۴ تا ۵ میلیون تومان خریداری می‌شود.

عصمتی پور افزود: در استان خراسان جنوبی خرید در شهرستان‌های بیرجند، قاین و فردوس، انجام می‌شود این در حالی است که همه ۱۱ شهرستان مکلف به خرید زعفران حمایتی شدند.

وی از کشت‌های کلزا و کشت نشایی در استان خراسان جنوبی خبر داد و اظهار داشت: خراسان جنوبی استانی خشک بوده و نگاه کشور بر این است که کشت دیم در این استان فایده ندارد.

عصمتی پور افزود: خراسان جنوبی توانسته است اعتبارات خوبی در جهت توسعه باغ‌ها در اراضی شیب دار اخذ کند.