خراسان جنوبی رتبه اول مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰

خراسان جنوبی رتبه اول مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی : مردم خراسان جنوبی، بیشترین درصد مشارکت را در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شورا‌های شهر و روستا در کشور به خود اختصاص دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران خوش خبر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، مردم استان را سرافراز در آزمونی دیگر خواند و گفت: واجدین شرایط رای در خراسان جنوبی ۵۶۹ هزار و ۶۲۷ نفر بودند که بالای ۷۴ درصد در انتخابات دیروز مشارکت کردند.

وی ضمن تبریک و قدردانی از مردم استان افزود : خراسان جنوبی تا این لحظه با این درصد مشارکت، در بین استان‌های کشور، رتبه اول مشارکت را به نسبت جمعیت به خود اختصاص داده است.

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی با بیان اینکه این حضور گسترده نشات گرفته از اعتقادات و فرهنگ بالای مردم این دیار است گفت: مردم خراسان جنوبی ثابت کردند در این شرایط، همچنان پای بند به نظام پرافتخار جمهوری اسلامی و تابع رهبر معظم انقلاب هستند.

خوش خبر به درصد مشارکت مردم برخی شهرستان‌های استان هم اشاره کرد و گفت : تاکنون درصد مشارکت مردم شهرستان بشرویه ۷۵.۱۴، شهرستان سرایان ۷۱.۲۸ و شهرستان خوسف ۹۹.۸۱ درصد مشخص شده است و وضعیت بقیه شهرستان‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.