خراسان جنوبی در ردیف۵ استان برترعلمی کشور؛ اکبر شیرزادی:

خراسان جنوبی در ردیف۵ استان برترعلمی کشور؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، اکبر شیرزادی صبح امروز در گردهمایی سرگروه های درس شیمی کشور،اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰ دبیرخانه  درسی در دوره متوسطه نظری فعالیت می کنند.

وی با بیان این مطلب که دوره استقرار دبیرخانه در استان ها سه ساله است، تصریح کرد:  با به اتمام رسیدن این دوره ۹ دبیرخانه سرگروه های آموزشی جابجا شدند.

کارشناس مسئول برنامه ریزی گروههای آموزشی وزارت آموزش و پرورش افزود: با توجه به شرایط، پتانسیل موجود در استان از لحاظ نیروی انسانی و نیزارتقای شخاص های علمی و آموزشی، دبیرخانه کشوری درس شیمی به مدت سه سال به خراسان جنوبی سپرده شد.

وی، تأکید کرد: خراسان جنوبی از نظر توسعه شاخص های علمی و آموزشی در ردیف ۵ استان برتر کشور قرار دارد. شیرزادی با اشاره به استقرار پایه یازدهم از سال تحصیلی آینده از تغییر کتب درسی این پایه خبر داد.

تحصیل ۲۰هزار دانش آموز استان در۴شهرستان مرزی

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۲۰ هزار نفر از دانش آموزان استان در ۴ شهرستان مرزی مشغول تحصیل می باشند.

عباس لامعی اضافه کرد:این گردهمایی به منظور کیفیت بخشی به آموزش درس شیمی در دوره دوم متوسطه با شرکت سرگروه های آموزشی  کشور به میزبانی بیرجند برگزار شد.

وی با بیان این که به علت شرایط نامساعد جوی  و کنسلی پروازهای بیرجند سرگروه های درس شیمی برخی از استان ها موفق به حضور در این گردهمایی نشدند، خاطر نشان کرد: عدم همخوانی حجم کتاب تازه تألیف درس شیمی پایه دهم با ساعات تدریس هفتگی یکی از مشکلات دبیران شیمی استان است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت قریب ۱۲۰ دبیر شیمی در مدارس دوره دوم متوسطه استان تصریح کرد: سرگروه های آموزشی بازوی توانمند نظام تعلیم و تربیت در جهت ارتقای سطح علمی مدارس به شمار می روند.

لامعی از خراسان جنوبی به عنوان معدن استعدادهای ناب یاد کرد و ابراز داشت: رسالت ما به عنوان متولیان تعلیم و تربیت، شناسایی، هدایت، پرورش و شکوفایی این استعداد ها است که به حق معلمین دلسوز، مومن، متعهد و مظلوم خراسان جنوبی علی رغم همه مشکلات  با جان و دل در این وادی قدم بداشته و خدمت می کنند.