خراسان جنوبی، مردمانی همسو، نجیب و همواره همراه نظام دارد

خراسان جنوبی، مردمانی همسو، نجیب و همواره همراه نظام دارد

استاندار خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی، مردمانی همسو، نجیب و همواره همراه نظام دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی در جلسه دیدار قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور خاطرنشان کرد: باید کاری کنیم که فاصله خراسان جنوبی با استان های برخوردار کمتر شود.
استاندار افزود : خراسان جنوبی، مردمانی همسو، نجیب و همواره همراه نظام دارد.
دکتر قناعت با اشاره به حضور پررنگ مردم در مناسبت های ملی و مذهبی از جمله نمازجمعه، تصریح نمود: شور و نشاط انقلابی سال های ۵۷-۵۸ بر استان حاکم است که با گذشت زمان، معمولاً حس انقلابی گری در عده ای کمرنگ می شود اما این قاعده در خراسان جنوبی، موضوعیت ندارد.
وی با تأکید بر حضور پررنگ مردم خراسان جنوبی در انتخابات خرداد ۱۴۰۰ متذکر شد: با وجود مشکلات معیشتی و سختی هایی که بر جامعه حاکم است و همچنین سیاست هایی که رسانه های بیگانه داشتند تا مردم را از حضور در انتخابات منصرف کنند، اما خوشبختانه خراسان جنوبی ، بیشترین درصد مشارکت در انتخابات را از آن خود کرد.
استاندار با تأکید بر این که در این چهار دهه به استان کم توجهی شده، گفت: تا زمانی که خراسان جنوبی در پهنه خراسان بزرگ قرار داشت، مشکلات و کاستی ها خود را نشان نمی داد اما بعد از استقلال استان، مسایل بیشتر نمود پیدا کرده است.
دکتر قناعت با اشاره به شرایط حاکم بر کشور، تأکید کرد: با حضور آیت الله رئیسی و همسویی سه قوه، بهترین فرصت فراهم شده تا به استان های محروم از جمله خراسان جنوبی، توجه ویژه ای شود.
استاندار ضمن تشکر از اقدامات ارزنده کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان، تصریح و تاکید کرد: انتظار ما این است که در این دوره، خراسان جنوبی را ویژه تر از قبل ببینید، مردم نجیب و همیشه همراه نظام در خراسان جنوبی، مستحق توجه ویژه هستند.
وی ادامه داد: با عنایت ویژه کمیته امداد امام خمینی(ره) ما خواهیم توانست در دوره چهار ساله اول دولت، تکانی به وضعیت موجود بدهیم و از شرمندگی مردم دربیاییم و فاصله خود با استان های برخوردار را کمتر کنیم.
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور نیز با اشاره به این که خراسان جنوبی در کنار کمبودهای فراوانی که دارد ، از ظرفیت های بی نظیری برخوردار است، اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص خراسان جنوبی، مردم این استان، نیاز به خدمات زیادی دارند.
خاکسار افزود: این که خراسان جنوبی از مردم باوفایی دارد که در مقاطع مختلف، همراه نظام هستند، احساس دین بیشتری ایجاد می کند و می طلبد که به این استان توجه بیشتری داشته باشیم.