خدا را شکر در آغاز کرونا وزیر نبودید آقای نوری!

خدا را شکر در آغاز کرونا وزیر نبودید آقای نوری!

پایگاه خبري تحلیلی اخبارشرق ایران مصطفی داننده

باید خدا را شکر کرد که وزیر آموزش و پرورش دولت سیزدهم در آغاز کرونا، مسئولیتی در کشور نداشت. جناب‌شان در اظهار نظری که صدای کارشناسان بهداشت را درآورده، گفته است:« واقعیت این است که سویه اومیکرون خطر آنچنانی ندارد و به صورت سرماخوردگی است. در نتیجه انتظار ما این است که دوستان در حوزه های دیگر با توجه به ضرورت بازگشایی مدارس برای دانش آموزان این موضوع را بررسی و پی گیری کنند.»

اگر یادتان باشد وقتی کرونا مثل لشگر مغول به جهان زد، می‌‎گفتند که این ویروس خطری برا کودکان ندارد. احتمالا اگر یوسف نوری، آن زمان وزیر بود به حضوری بودن مدارس اصرار می‌کرد چون اعتقاد داشت که برای کودکان خطری ندارد.

دکتر علیرضا ناجی رییس مرکز تحقیقات ویروس‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در واکنش به این سخنان گفته است:« این اظهار نظر آقای وزیر بسیار غیر علمی، غیر حرفه‌ای است.»

لازم است چند نکته ساده را به جناب وزیر یادآور کنیم تا ببیند که اومیکرون بی خطر نیست، بلکه بسیار هم خطرناک است.

اول: علی رضا اولیایی منش” معاون بهداشت ستاد مقابله با کرونا در تهران: «کودکان به سرعت درحال درگیر شدن با سویه اومیکرون هستند، به این دلیل که ما در کودکان واکسیناسیون کمتری انجام داده‌ایم.» پس آقای وزیر؛ اومیکرون برای کودکان هم خطرناک است.

دوم: کرونا یک ویروس است و می‌تواند به راحتی انتقال پیدا کند. بازگشایی مدارس یعنی انتقال آسان این ویروس در جامعه. یک دانش آموز می‌تواند اومیکرون را بین خانواده و ساختمان محل زندگی خود ببرد. به همین راحتی یک جامعه درگیر کرونا می‌شود.

سوم: رنگ آمیزی استان‌های کشور را ببیند. از حالت سبزبهاری و آبی آسمانی به قرمز جگری رسیده‌ایم. دوباره آمار مرگ و میر کرونایی در حال بالا رفتن است. گویی مرگ در بازی مار و پله به پله رسیده است و بالا می‌رود، بعد به همین راحتی یک وزیر می‌گوید اومیکرون خطر چندانی ندارد.

چهارم: هنوز بسیاری از مردم دوز سوم واکسن خود را نزده‌اند. طبق آماری که ۱۵ بهمن منتشر شده است، ۱۹ میلیون و ۲۳ هزار و ۵۴۰ نفر دوز سوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند و این یعنی ما همچنان در معرض خطر کرونا هستیم.

پنجم: این همه اصرار برای بازگشایی مدارس برای چیست؟ نمره مثبتی در کارنامه شما ثبت خواهد شد؟ در تاریخ به خاطر این کار از شما به نیکی یاد می‌کنند؟ بهتر نیست حالا که مدارس به جبر کرونا تعطیل هستند، به فکر بازسازی آنها باشید تا وقتی بچه‌های مردم به مدارس بازگشتند، بدون مشکل سخت افزاری درس بخوانند. یا بهتر نیست به فکر اصلاح سیستم آموزشی کشور باشید تا این همه بی سواد به جامعه تزریق نشود؟

در انتهای این نوشتار بازهم خدا را شکر می‌کنم که شما در زمان آغاز کرونا وزیر نبودید آقای یوسف نوری!

https://www.asriran.com/files/fa/news/1400/11/16/1338038_640.jpg