خبر خوب رئیس جمهور برای کشاورزان / باید اقتصاد روستا فعال شود

خبر خوب رئیس جمهور برای کشاورزان / باید اقتصاد روستا فعال شود

رئیس جمهور در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده درباره وضعیت کشاورزی ایران گفت: به دنبال این هستیم که تولید در حوزه کشاورزی با قرارداد انجام شود‌.

خبر خوب رئیس جمهور برای کشاورزان / باید اقتصاد روستا فعال شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران به نقل از تسنیم، رئیس جمهور با اشاره به برنامه دولت برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی گفت: به دنبال این هستیم که تولید در حوزه کشاورزی با قرارداد انجام شود‌

سیدابراهیم رئیسی در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده در پاسخ به سئوال درباره وضعیت کشاورزی ایران اظهار داشت: کشاورزی ما باید با پیش‌بینی و قراردادی انجام شود؛ باید مشخص باشد که این محصول تولید شده مورد نیاز داخل است یا باید صادر شود و این موضوع کشاورز ما را مطمئن می‌کند و آینده این کشاورزی خوب است.

 

کشاورزی ما بدون پیش‌بینی و برنامه‌ریزی انجام می‌شد

وی با بیان اینکه مشکلی که تا کنون بوده کشاورزی ما بدون پیش‌بینی و برنامه‌ریزی انجام می‌شد گفت: در شرایطی که کشاورزی ما با برنامه‌ریزی باشد، هم کشاورز با اعتماد به کار کشاورزی محصول خود را تولید می‌کند و هم این تضمین برای کشاورز هست که برای آنها بازار داخلی یا خارجی وجود دارد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه اشکال کار مشخص شده و دوستان ما در جهاد کشاورزی در حال برنامه‌ریزی برای حل این مشکل هستند افزود: به تمام کشاورزان از طریق دولت اعلام می‌شود که کالای مورد نیاز کشور چیست و همان تولید می‌شود.

 

باید اقتصاد روستا فعال شود 

وی با بیان اینکه باید اقتصاد روستا فعال شود ادامه داد: روستاهای ما یک کارخانه بزرگ هستند و در استان کرمان و دیگر استان‌ها می‌بینیم که روستاهای ما آباد شده و تمام امکانات و زیرساخت‌ها از جمله آب، برق، جاده، مدرسه و … وجود دارد اما مردم روستا در روستاها نمی‌مانند، چون درآمد آنها تضمین شده نیست.

رئیسی با اشاره به اینکه درآمد کشاورزان و روستائیان زمانی تضمین شده است که تسهیلات به روستایی داده شده و بازار محصول آنها تضمین شود گفت: در جهاد کشاورزی به دنبال این هستند که تولید در حوزه کشاورزی با قرارداد انجام شود.