خبرهای تلخ همتی از واکسن کرونا

خبرهای تلخ همتی از واکسن کرونا

 رییس کل بانک مرکزی درخصوص واکسن کرونا در یادداشتی اینستاگرامی توضیحاتی داد.

 پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران، عبدالناصر همتی در یادداشتی اینستاگرامی درباره واکسن کرونا نوشت: درخصوص واکسن کرونا برخی نادانسته یا مغرضانه، سعی در تطهیر اقدامات غیر انسانی امریکا در تحریم ایران را دارند، و تنها به ادعای دروغین امریکا بر عدم محدودیت برمعاملات دارو تاکید میکنند، برای ثبت درحافظه تاریخی می گویم:

 اعلام خبر مربوط به توزیع واکسن کرونا توسط برخی کشور های همسایه بین مردمشان تلخ ترین پاسخ به این عده است. 

 از آنجا که خرید واکسن کرونا (covax) بایستی ازمسیر رسمی سازمان بهداشت جهانی انجام گیرد، تا کنون هر طریقی برای پرداخت و انتقال ارز مورد نیاز ، به خاطر تحریم غیر انسانی دولت آمریکا وضرورت اخذ مجوز اوفک، با مانع مواجه شده است.

 کره جنوبی، بابت انتقال پول از مسیر   U-turn دلار برای خرید های بشر دوستانه، نتوانست تضمینی برای عدم مصادره پول بانک مرکزی ایران توسط دولت آمریکا درهنگام انتقال بدهد. 

 صندوق بین المللی پول با فشار و تهدید آمریکا، و علیرغم اذعان به حق ایران و عدم وجود هیچ گونه مانع اقتصادی یا حقوقی، حتی جرآت مطرح کردن وام بشر دوستانه ایران در هیئت مدیره صندوق را پیدانکرد. 

 البته، انتقال پول از مسیرهای دیگر تحت پیگیری است که انشاالله با همکاری و اقدام به موقع دستگاه های ذیربط به نتیجه خواهد رسید. 

 خرید واکسن از دیگر کشورها نیز در دستور کار همکاران وزارت بهداشت قراردارد. اخبارواصله درخصوص تولید داخلی واکسن کرونا نیز امیدوار کننده است.

همتی